Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért nincs már olyan eufóriku...

Miért nincs már olyan eufórikus érzésem sport után mint amikor évekkel ezelőtt kezdtem?

Figyelt kérdés
Régen, amikor sportolni kezdtem, futás, kardió edzések, sokszor volt hogy utána úgy éreztem magam hogy rengeteg az energiám, friss vagyok, bombának éreztem magam. Már egy jó ideje ez nincs meg, megszokta a szervezetem talán vagy miért? Nem azt mondom rosszul érzem magam edzések után vagy ilyesmi, csak már nincs meg az a "bombának" érzem magam érzés.

2014. aug. 15. 13:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez velem is így van. Sosem felejtem el, a saját elhatározású első futásom végét (alig bírtam lekocogni megállás és megfulladás nélkül 100 m-t, aztán uennyit sétáltam majd megint fulladozós 100 m kocogás....). Szóval sosem felejtem el, a végén vigyorogtam mint egy hülye, boldog voltam és feldobott, és a világot el bírtam volna hajítani.

Most meg lefutom amit le kell, kilihegem magam, vállveregetés és ennyi.


Nekem is hiányzik AZ az eufória, mint az elején. Van még most is, de nem AZ. Nem annyi. Hiányzik.


Belefásultunk????

2014. aug. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mert erőlteted meg magad eléggé.

Amikor elkezdted, a tested még gyengébb volt, kisebb megerőltetés is nagy változást okozott.

Tévedés, hogy mindennemű mozgás endorfinfelszabadulást okoz, márpedig ez (is) okozza a jó kedvet, jó közérzetet

Ezt olyan mozgásforma okozza, amely nagy erőfeszítést kíván, esetleg fájdalommal jár. Ez okoz további fejlődést is.

Minél edzettebb vagy, annál jobban növelned kell a súlyokat, növelned az intenzitást, hogy ugyanazt érezd edzés után, mint korábban.

2014. aug. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Stagnálsz tesó! Stagnálsz! Durvább dolgokat kellene kipróbálnod.
2014. aug. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Elsőnek: igen a többieknek lesz igaza, nem feszegetjük a határainkat már. Ez tényleg igy van mondok egy példát. 4km et futottam kényelmes tempóban, de már nem okozott semmi euforiát a végén , nem voltam bomba. Aztán lefutottam a 4km-et úgy hogy majd szét szakadtam, a seg.gemen is a levegőt vettem , azt hittem kiszakad a tüdőm. A végén pedig úgy éreztem magam , hogy a világból is ki tudnék még futni és senki sem állíthat meg.
2014. aug. 16. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!