Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szeretnék egy küzdősportot...

Szeretnék egy küzdősportot elkezdeni. Mit ajánlotok? 16 éves lány vagyok.

Figyelt kérdés

Tetszenek a küzdősportok, de nem ástam bele magam alaposabban a témába, úgyhogy nem tudom mit lenne érdemes elkezdeni. 170 cm vagyok és 60 kg. Eddig úsztam, szóval nem áll távol tőlem a sportolás.

Olyat szeretnék ami jól megmozgat, és edzés végére tényleg elfáradok. Nem önvédelem miatt szeretném, persze nem utolsó szempont, de úgy vagyok vele hogy ha egy 90-100 kilós pasas megtámad nekem úgyis mindegy, jobban járok ha futok. :) Csak szeretnék valami jó sportot találni. Na meg gondolom ideglevezetésnek is jó.

Mit ajánlotok?


2014. aug. 21. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:
lányoknak általában a judo és a bjj szokott tetszeni de ha nem jönnek be a földharcos dolgok akkor a box vagy thai box biztosan befog jönni, a szempontjaidnak amúgy nagyrészt minden küzdősport megfelel ha jó edzést találsz belőle.
2014. aug. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. :)
2014. aug. 22. 11:57
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha valamit jól megtanulsz, akkor egy 100 kilós ember nem akadály neked. Csak tudni kell használni. Mondjuk nem biztos, hogy én ha 60 kilós lány lennék, akkor különféle dobásokkal vagy csavarásokkal próbálkoznék. Legjobb önvédelem az, ha megleped egy jó irányzott ütéssel vagy rugással a támadódat, és elszaladsz. Hisz nincs az a száz akárhány kilós ember, akinek nem lábadna könnybe a szeme ha akár egy gyenge ütéssel is meglegyinted az orrát. Ha meg lefogott már, akkor a box, thai box sem segít, max ha megharapod. Legfontosabb, a megelőző csapás. :)
2014. aug. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!