Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kifulladás ellen?

Kifulladás ellen?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon rég óta igencsak tunya életmódot folytatok/folytattam, és mindenben kifáradok. Futni egyáltalán nem tudok, ha a busz után kell megszaporázni a lépeimet utána is csak lihegek és nehezen veszek levegőt egy jó ideig. A lépcsőzésről nem is beszélve.


Milyen mozgást vagy inkább edzést kellene csinálnom, hogy ezen lehessen javítani. Illetve inkább hogy kellene azt csinálnom, milyen intenzitással stb., mert eddig bármi olyat csináltam, mint pl. ugrálókötél vagy aerobic ilyesmik, fél perc után majd megfulladok és ez nem valami jó érzés. Eddig mindig azt mondták idővel majd jobb lesz az..., de ahogy írtam is, mindig, nehézlégzéssel küzdök és roppant kellemetlen, egyben ijesztő is, hogy itt helyben megfulladok.


KÖszi előre is.


2014. aug. 23. 11:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Saját példa: elhatároztam, hogy futni fogok. Konkrétan 100 m után azt hittem meghalok. Meg akartam fulladni és össze akartam esni. De aznap úgy 5-6x futottam 100 m-t, közte sétáltam. Ez így ment egy hétig. TÉNYLEG egyre jobban ment.

Egy hónap múlva lefutottam egy teljes km-t megállás nélkül!!!!


Szóval, csak kitartás kérdése.


De jó a biciklizés is, ha elég intenzíven bírod csinálni.


Vagy kezdetnek egy intenzív gyaloglás.


Hajrá! Kezdd el ma!


(De a futáshoz/kocogáshoz minél hamarabb vegyél FUTÓcipőt!!!!!!!)

2014. aug. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!