Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Thai box 32 éves nőnek,...

Thai box 32 éves nőnek, érdemes elkezdeni?

Figyelt kérdés

Barátnőmnek szeretnék bérletet venni születésnapjára.

Nem versenyszerűen, mostanában iszonyú robbanékony és sokat szorong a múltbeli sérelmein (gyakran bántották gimnáziumban, sőt egyetemen is, mert beilleszkedési zavarai voltak-állítása szerint). Néha olyan "sztorikat" mesél tanárai lelki (jogtalan) bántalmazásáról, hogy egyszerűen rosszul leszek.

Ezért gondolom, hogy lehet jót tenne az önbizalmának, tartásának egy kis közösség és ez a fajta sport.

Szerintetek érdemes venni egy bérletet, ha igen, akkor hová/hol?

De az ellenvéleményeket is szívesen várom, előre is köszönöm a válaszokat!



34/F


2014. aug. 25. 06:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Válasz a kérdésedre: Igen! Sportot, akár ha küzdő is, soha nem késő elkezdeni. Önbizalom mellé, kap jó kondit is. Kérdésed másik fele: Oda, ahol a legközelebb van hozzátok. Thai box oktatása nem nagyon van toppon, csak pár helyen üzik keményebben, de azok versenyeznek is. Ha nem akar versenyezni, akkor akármelyik jó ahol megmutatják neki, hogy kell ütni, rúgni.
2014. aug. 25. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem tökéletes. Én kickboxot tanultam szintén harmincas nőként, és bejött.


Hová - ez a lakóhelyétől nagyban függ.

2014. aug. 25. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 aikiboxer ***** válasza:
100%

Szerintem küzdősportra bérletet venni ajándékba nagyon meredek, én nem tenném. A sport személyes dolog, nagyon mellé lehet nyúlni. Számít a stilus is (egyáltalán tetszik-e neki a thai box), az edző, a csapat, a hely hangulata... Ezt mindenkinek magának kell kiválasztania.


Ha sportbérletet szeretnél venni, akkor inkább sima fitnesz-belépőt, uszodabérletet, vagy valamilyen női tornára, szoliba bérletet, ezek kockázatmentes ajándékok. De küzdősportra... Ez veszélyes. Nagy eséllyel nem fog neki örülni.

2014. aug. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a tanácsokat!
2014. aug. 25. 11:01
 5/9 A kérdező kommentje:

Természetesen átgondolom, lehet egy alkalmat fizetek neki, vagy inkább rákérdezek tőle, szeretné e tényleg (régebben utalt rá).

Lakhelyet elfelejtettem írni, Budapest.

2014. aug. 25. 11:05
 6/9 anonim ***** válasza:
ne thai boxot vegyél neki, hanem valami kevésbé megerőltetőt. Krav maga jobb lesz neki, sokkal több csaj jár oda, az ilyen lányos edzés. nem mellesleg nem gépelik szét az elején, és lesz sikerélménye.
2014. aug. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 aikiboxer ***** válasza:
A krav maga is csöbörből vödörbe, ha nem tetszik neki... Azt csak mi pasik gondoljuk, hogy a csajok szívesen járnának bokszolni, kung-fuzni vagy krav magázni azért, mert nekünk tetszik. :))
2014. aug. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
szerntem meg a krav valahogy úgy van összerakva, hogy a csajoknak nagyon bejön. Ha egy krav csoportot megnézel, sokkal magasabb a lányok aránya. És az edzés is úgy van összerakva, hogy fárasztó, de azért nem kemény, szétverheted a rúgópajzsokat, de téged nem rúgnak szét, pont ez kell a nők többségének.
2014. aug. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Singham ***** válasza:

Most őszintén: itt a fizetett bértrollok minden kérdéshez benyögik a Krav Maga-t, ahol felmerül bármilyen küzdősport vagy harcművészet?

Lehet, hogy csajok többen járnak az edzésre, csak baromira nem hiszem, hogy annyi pénze van kérdezőnek, hogy egy alkalmat is kitudjon fizetni. Nem, nem kell a kamuszöveg, hogy nem drága a Krav Maga. Meg kb. semmit se érne el vele, mert semmire se jó. Még a fölös energiák levezetésére sem.

Kérdező: első alkalmak mindenhol ingyenesek szoktak lenni, így először csak menjetek le együtt egy edzésre.

2014. aug. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!