Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lovaglás vagy balett?

Lovaglás vagy balett?

Figyelt kérdés
Nemtudom eldönteni hogy lovagoljak vagy balettozzak... Tudom hogy teljesen különböző sportágak de szívesen kíváncsi lennék mindenki véleményére aki lovagol vagy balettozik vagy aki semelyiket se csinálja. :) Szerintetek melyik a jobb??? :) jah és am 8évig gimnasztikáztam szóval szerintem menne a balett csak nemtudom eldönteni melyik lenne a jobb... :P :)

2014. szept. 6. 18:09
1 2
 1/11 anonim válasza:
Szia ! Mivel én lovagolok csak erről tudok neked véleményt mondani. Én nagyon szeretem. Leírhatatlan érés ha pl először vágtázol szabadon, vagy az első ugratás stb. Sok türelem és kitartás kell hozzá,de megéri. A lovak nagyon jó lelkisegélyszolgálat. Jót tesz a hátadnak és erős lesz tőle a lábad. Szerintem próbáld ki. :D
2014. szept. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 aikiboxer ***** válasza:

Hogy lány vagy, azt könnyű kitalálni; hogy hány éves, azt nehezebb. De mivel 8 évig gimnasztikáztál, ezért minimum 12-13 éves lehetsz. Talált, süllyedt?! A baletthoz szerintem már idős lehetsz, persze lehet, hogy ebben tévedek. Így a kettő közül a lovaglás lehet a jobb választás.


Az azért nagy különbség a két sport között, hogy a lovagláshoz lovarda kell, ahová ki kell utaznod (ha nem lovarda mellett laksz); illetve elég idő- és pénzigényes sport. Akkor kezdj bele, ha suli mellett ez nem jelent nehézséget (heti többször kijárni stb.).


Illetve én nem értek a lovagláshoz, de valamiért úgy gondolom, hogy a lovaglás mellett kell valamit aktívan sportolni felsőtestre is, minimum konditerembe járni vagy heti 2 aerobicra vagy valami ilyesmi. Ezt is számold bele.

2014. szept. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

am 14L vagyok :)


a balett kapcsán én is attol félek hogy túl idős vagyok hozzá... :( :P

sajnos nem lakok lovarda mellett... :( ugyhogy nemtudom hogy ez megoldhato lesz e mert most kezdtem a gimit ráadásul kéttanos vagyok szoval még több a tanulnivaló és hogy most mondod h még kéne konditerembe is járni akkor az lehet h nem férne bele az időmbe.... :( :'(

2014. szept. 7. 12:06
 4/11 aikiboxer ***** válasza:
19%

Na akkor most "apailag" szólok hozzá, mivel nekem is van két középiskolás lányom.


A Te életkorod rendkívül fontos az alakformálás szempontjából. Így mindenképpen valami olyasmit kellene sportolnod, amely jó alakot csinál, azaz izmokat épít -- mivel a test alakját az izmok adják. Ilyenre alkalmas mozgásformák például a


- női tornák, különösen a hot iron

- kettlebell, de lehet, hogy ehhez még fiatal vagy

- saját testsúlyos edzés (fegyencedzés, street workout, ki hogy hívja)

- olyan sportok, amelyek az egész testet megmozgatják és erősítik, de ilyen kevés van (például a box, de ott is van külön erősítés)


Amikor tehát olyan sportot választasz, amelyek nem építenek izmot, akkor mindenképpen KELL mellette valamit erősítened. Az olyan sportok, mint a kocogás, zumba, kangoo stb stb jó kardio edzések, de nem lesz tőlük szép alakod sajnos. És 35-40 éves korod körül már érezni fogod az ízületeiden, hogy hiányzik az edzés.


A másik, hogy olyan edzést válassz, amelyet heti 3x minimum tudsz csinálni, még akkor is, ha akármilyen kemény suliba jársz, és rengeteget kell tanulnod. Jobb 2 órát tanulni és 2 órát edzeni, mint 4 órát bóbiskolni a könyv fölött.


Az edzés meg legyen a lakhelyedtől max. 20-25 perc távolságra, különben el fogod veszíteni a motivációdat. Az is fontos még, hogy olyasmit válassz, amelyet felnőtt korodban is fogsz tudni csinálni. Hosszútávra érdemes dolgozni.


Sajnos én nem tudok lovagolni egyáltalán, de a lovaglás egy nagyon szép sport, érdemes belekezdeni. De azt tudd, hogy komolyabb szinten nagyon sokba kerül, másrészt meg hogy _nagyon_ időigényes sport, a sulin kívül az összes időt ezzel fogod tölteni, és mondom, mellette még edzened is kell valamit.


Csináld esetleg azt, hogy keress egy hot iron edzést a közelben, menj le heti 3x, szombatonként meg járj lovagolni. Gondolom, nem élversenyző akarsz lenni.

2014. szept. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

1. válaszoló látszik,hogy soha nem ültél lovon.. :D Lovaglás mellett aktív sport? Felsőtestre konditerem? Persze nem zárja ki egymást a kettő,de ha tudnád a lovaglásnál nem csak deréktől lefele dolgozol,hanem a felsőtested is komoly szerepet játszik (hasizom,hátizom,karizom stb.). Ha egy 600 kg-s állat úgy dönt,hogy most meglenget,mint a sz*ros wc papírt akkor azt bizony meg kell fognod,tudnod kell kezelni a helyzeteket (bakolás,ágaskodás). A ló nem úgy működik,h. ráülsz és mész. Aktív sportot egy még aktívabb sport mellé? Elnézem neked mivel gondolom nem vagy jártas ilyen téren..csak akkor ne állítsunk butaságokat.


Kérdező felé még annyit,h. én ha tehetném mind2-öt űzném,de mivel nem a hajlékonyságomról vagyok híres ezért ez nem ebben az életben fog összejönni. :D Szerintem a balett egy gyönyörű,nőies sport és kortól független,mint ahogy az összes többi sport is. Viszont a negatívuma annyi,h. hamar haza vágja az ízületeidet.


Lovaglás megint egy más kategória ott fejlődik az állóképességed,megizmosodsz,javul a reflexed. Viszont valóban pénz és sok-sok időt igénylő sport,emellett nem mindig egy életbiztosítás. Nagyon nagy öröm rejlik benne,mert a munkád visszaköszön a társadról,ill. ha tehetséges vagy akkor sok mindent elérhetsz vele(tapasztalat).


Bárhogy is döntesz a lényeg az,hogy légy kitartó és szívből csináld! :)

2014. szept. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
én 15 vagyok és 5 éve balettozok hidd el hogy az nagyon jó és tényleg nincs annál jobb érzés amikor táncolsz és esetleg a sok néző téged néz! én a helyedbe a balettot választanám. megmozgatja sokkal jobban a testet mint a lovaglás én is idős vagyok de még ilyen korban is élményt tud adni:)
2014. szept. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
13 éves vagyok és 9 éve balettazok, 6 éve lovagolok. Nekem a lovaglás különösen segített a balettban. Én mindkettőt csinálom. A lovaglásban a lábadat erőssíted ami a balettban sokat segít. Ha van kérdésed ezekkel kapcsolatban nyugodtan írj!
2014. okt. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Én 1,5 éve lovagolok. De már osztályban. Szóval én a balettról nem tudok saját tapasztalat alapján írni. A lovaglásról annál inkább ;) Felemelő érzés vágtázni szabadon a mezőn (a lovardában is szuper :) ) Az embert lóháton elönti a szabadság és a boldogság érzése,lóháton minden gond elszáll :D Emellett a lovaglás (hasonlóan az úszáshoz)szinte minden izmot megmozgat és erősít. Az első lovaglóóra után nekem olyan izomlázam volt mindenhol,a kezemben,a lábamban a hátamban... De azóta nagyon ritkán. Csak akkor ha egy dinamikusabb pacira ülök :) de akkor sem mindig. A tanulási eredményeimen is meglátszik,mert növeli a koncentrációt és a kitartást. Testnevelésből is sokkal jobb vagyok :) egyébként most vagyok elsős szakközépben,hétvégente járok lovagolni de mellette ugyanúgy tudok tanulni is. Nyolcadikas koromban kezdtem. 15/L
2014. nov. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Igen a baletthiz lehet tul idos lennel... Am en is lovagolok es csak ajanlani tudom!!! Sztem kezd el! Biztos tetszeni fog! Sok csodas elmenyben lesz reszed es megismerkedhetsz egy olyan gyonyoru allattal mint a lo! Nincs annal jobb mint szaguldani lovad hatan es szabadnak erezni magad! Ugyhogy hajra! 😊
2015. jan. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Szerintem választhatnád a lovastornát és emellett a lovaglást,én 4éve lovagolok(van két saját lovam) és egy fél éve lovastornázok. Nagyon élvezem mind a kettöt és itthon sokat kell ahhoz erősíteni hogy megtudjam csinálni a külömböző gyakorlatokat. Mivel te már előtte gimnasztikáztál így sokkal gyorsabban haladhatnál vele.
2015. ápr. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!