Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan tanulhatnék meg úgy...

Hogyan tanulhatnék meg úgy forogni, mint a balett táncosok?

Figyelt kérdés

Meg szeretnék tanulni úgy forogni, hogy ne szédüljek el, de eddig még nem sikerült D:

Esetleg valami oldal, video, ahol leírják/elmagyarázzák hogyan kell?



2014. szept. 8. 23:25
 1/10 anonim ***** válasza:

A fejed ne forogjon a testedel

Vagy nezz felfele közben,vagy pedig a forgas feleig csak a tested forogjon,aztan pedig a fejed is rántsd at.

2014. szept. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Valami hasonlót próbáltam, de attól elvesztem az egyensúlyom. De sok gyakorlással csak menni fog :D

köszi a választ! :)

2014. szept. 9. 08:10
 3/10 anonim ***** válasza:
Gyakorlás. Ém műkorizok, ott gyakran 15-20 fordulatott is kell csinálni egy- egy kompinációs forgásban, miközben a fejed is mozog (tehát nem tudsz egy pontra koncentrálni, mert pl. az egyik pozicioban felemeled a másikban lehajtod a fejrd). Az egész csak gyakorlás kérdése, egy idő után megszokod és nem szédülsz el (nagyon :) ).
2014. szept. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#3 köszi a választ! :) kíváncsiságképpen..hogy lehet egyszerre 15-20 fordulatot csinálni egyszerre? Akkora lendületet veszel, vagy forgás közben valahogy "behajtod" magad?
2014. szept. 9. 16:44
 5/10 The answer ***** válasza:
Tánciskola (társastánc) vagy balett kurzus. Otthon nem fogod megtanulni, ahhoz kellene bizonyos fokú testtudat, amit csak előképzettséggel (tánc) szerezhetsz meg). De próbálkozni lehet: youtube-on "chainé forgás / turn / spin" kulcsszavakra keress rá.
2014. szept. 15. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm! :)

Viszont szerintem én már nem kezdhetném el azt a kurzust, még ha találnék is. Ahhoz már bőven késő 17 évesen :/

2014. szept. 16. 23:49
 7/10 The answer ***** válasza:
100%
Soha semmire nem késő, csak egy életed van. A legalkalmasabb pillanat a MOST.
2014. szept. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

szerintem is kezd el egy egyesületnél vagy tanárnál tanulni:) főleg hogy érdekel és szereted

nem azt mondtuk, hogy profi balett táncos leszel és ebből fogsz megélni, de azért hogy fejlődj és örömödet leld benne, igazán megérné:)

2014. okt. 6. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 The answer ***** válasza:
"Öregebben" - micsoda nagy szavak - kezdtem el versenytáncolni, mint Te Kedves Kérdező. Életem legjobb döntései között tartom számon. És még ma, sokkal vénebb fejjel is van némi mozgáskultúrám legalább.
2014. okt. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Balett kurzusról még nem hallottam, hogy lenne a közelben, de azért utána nézek, hátha.
2014. okt. 9. 23:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!