Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 4 hónapja tornázom napi...

4 hónapja tornázom napi rendszerességgel (alakformálás a cél). Kiderült, terhes vagyok. Hogy folytassam, vagy hagyjam abba?

Figyelt kérdés

10 nap maradt ki ebből a 4 hónapból, amikor nyaralni voltunk, de nagyon éreztem, mikor újból nekiálltam tornázni. Két gyerekem van, az elsőnél nagyon lightosan mozogtam, a másodiknál is visszavettem (lehet túlságosan is) a lendületből, és mindkettőnél 23 kilót híztam. Nagyon vizesedtem, tíz kiló mínusszal jöttem ki a kórházból. De a fennmaradó 13 kiló kín keservvel jött le rólam. (nem is mindet sikerült leadnom)

Meddig és milyen mértékű mozgás megengedhető egy normális terhességnél? Nem olyan válaszokat szeretnék, hogy terhestornát csináljak, ami vállkörzésből, láblengetésből áll és légzőgyakorlatokból... Az elmúlt 4 hónapban ugyanis keményen edzettem, nem vagyok rossz kondiban. Persze nem viszem túlzásba az ugrálást, nem engedem túl magasra a pulzusszámomat, nem csinálok alsó hasizomra gyakorlatokat. De mikor föl-fölkapom a 12 kilós fiamat, akkor azért 3-4 kilós súlyzó megengedett mozgás közben, nem?

Aki azzal vádolna, hogy az alakomat fontosabbnak tartom a babámnál, az téved. De szeretnék vonzó maradni a férjemnek, és nem akarok kínlódni szülés után annyit, mint már ezelőtt kétszer.


2014. szept. 13. 14:27
 1/1 aikiboxer ***** válasza:

Ugrálás, futás nem ajánlott.

Nehéz tárgyak emelése sem, így a súlyzózás sem.

Mégsem hülyeség az a terhestorna.

2014. szept. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!