Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A betonon futás tényleg...

A betonon futás tényleg nyírja a térdet/ízületeket, vagy ha megfelelő cipőm van, akkor mindegy milyen terepen futok benne?

Figyelt kérdés

2014. szept. 19. 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:
remélem, hogy nem.én naponta futok stoplisban két kilométert műúton
2014. szept. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Próbálj úgy futni, hogy ne a térded érjen le először :D :D Nade a viccet félretéve...dolgoztam sportboltban és többórás agymosásokat hallgattam kollégáktól, oktatóktól a különböző futócipők tudásáról...hogy mi mennyire igaz természetesen kérdéses, de tapasztalatból annyit tudok mondani, hogy ott napi 12óra talpalást CSAK futócipőben bírtunk ki. Eleinte taszított a küllemük, de annyit mondtak, hogy figyeljem meg, rövid időn belül én is hordani fogom, mert nem fogom bírni utcaiban...azóta utcán is futócipőt hordok. Érdemes megkérdezni egy szakavatott eladót, aztán kipróbálni. ;)
2014. szept. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Amúgy meg nem hiszem hogy a terepfutás a kövekkel és az egyenetlenségekkel sokkal jobb volna...ha a térd nem is annyira, de a boka sokkal inkább megsínyli. Sok esetben meg a kitaposott föld sem csillapít többet a betonnál. 2-es voltam...
2014. szept. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ha fel van edzve a térd ízület,van comb és vádli izomzat és erő ami csökkenti a becsapódást,akkor nem lesz gond.

gondja azoknak van,akik nem guggolnak vádliznak rendszeresen és az elsatnyult izomzat,gyenge ízület nem tudja hatékonyan csillapítani a becsapódást.

2014. szept. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nincs sok különbség a beton meg a betonkemény kiszáradt föld között. valódi különbséget csak a szivacsos futópálya ad.


többségében a "jó cipő" csak ront rajta, mert megerősít a rossz futási technikádban. ráadásul drága is.

2014. szept. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!