Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A vadászruhát azt nem szabad...

A vadászruhát azt nem szabad kimosni? Ha kimossák akkor a vad megérzi a mosószer illatát nem?

Figyelt kérdés

2014. szept. 20. 11:39
 1/5 aikiboxer ***** válasza:

1) beáztatod hideg vízbe (hogy a vér és makacs szennyeződések kiázzanak)

2) utána forró vízben KÉZZEL kimosod és öntesz egy kis szódabikarbónát ("baking soda") a vízbe

3) utána bő vízzel nagyon jól kifacsarod

4) szárítás: szabad levegőn, előtte nedvszívó frottírtörölközőbe csavarod hogy kiszívja belőle a vizet.


A testeddel ugyanez: 6 héttel a szezon előtt már nem szabad tusfürdővel/szappannal fürdeni, csak tiszta forróvízzel, ha nagyon koszos vagy akkor szódabikarbónával.


Nem értek a vadászathoz, most néztem neked utána interneten.

2014. szept. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 aikiboxer ***** válasza:
Forrás: [link]
2014. szept. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy mosni szabad akár mosógéppel is, csak öblítőszert nem szabad használni.
2014. szept. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Ez függ a vadászati módtól! Ha mondjuk hajtóvadászatra mész, édes mindegy hogy milyen illata van a ruhádnak. Én lesvadászatra is van, hogy frissen mosott ruhában megyek; ha rossz a szél, a vad akkor is kiszagol, ha életedben nem fürödtél. Cserkelve is inkább a szélállás a fontos, a szag elhanyagolható, de itt már nagyobb a kiszagolás esélye, lévén közelebb kerülsz az állathoz.

Ha úgy érzed, hogy nagyon erős a mosószer illata, rakd ki szabad levegőre száradni pár órát, majd vadászat előtt egy két órával vedd fel, hogy kicsit "átvegye a szagod".

Hozzáteszem, a vad ettől se ijed el kevésbé!

2014. szept. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Elég régi a kérdés de válaszolok hátha segítek valakinek. Teljesen mind1 ha lesen vadászol es pl. egy vaddisznó irányába fúj a szél ha kimostad ha nem akkor is megérzi az emberszagot és el fog menni. Olyan helyre kell ülni ahol jól fúj a szel ez azt jelenti, hogy olyan irányba ahonnan nem vársz vadat.
2018. jan. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!