Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért érzem magam olyan...

Miért érzem magam olyan rettenetesen nyúzottnak, fáradtnak a futás másnapján?

Figyelt kérdés
Tudni kell rólam, h jó ideje nem volt közöm sporthoz, borzasztó kondiban voltam, kb. 5 kg túlsúlyom is volt, izmaim gyakorlatilag nem léteztek. Nyáron elhatároztam, h elkezdek futni, futottam, futok is (három hónapja), hetente kétszer-háromszor (olykor pl. betegség miatt kisebb szünetekkel). Az izmaim szépen növekednek, a kondim egy jobb (az elején 1 perc futás-2 perc sétától - 22 percig ismételve összesen - is nagyon kikészültem, ma már 40-50 percet (5-6 km) futok, négy db 1 perces sétát beiktatva), az alakom is egyre szebb, nagyon sokat javult pl. a narancsbőr probléma fenék tájon , szóval igazán boldoggá tesz a futás. De egy vmi nem változott, a futás utáni napon annyira gyenge vagyok, h állni sem tudok,fáj a fejem,kifejezetten rosszul érzem magam. Mi lehet ennek az oka? 23 éves lány vagyok

2014. szept. 30. 09:17
 1/5 fGhw39-84th ***** válasza:

"Miért érzem magam olyan rettenetesen nyúzottnak, fáradtnak a futás másnapján?"

Mert előző nap futottál.

2014. szept. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, erre sikerült rájönnöm köszönöm. Én arra gondoltam, h vki hátha tud vmi jó tippet arra, h hogyan lehetne elkerülni/csökkenteni ezeket a "másnapos" tüneteket. Ugyanis másnap nem egyszerűen fáradt vagyok, hanem annyira gyenge, és annyira fáj a fejem, h az egész napomat tönkreteszi. Gondolom nem minden futóval van ez így. Ezért egy-két tippet-trükköt szívesen vennék, mert a futást nem szívesen hagynám abba az említett nagyszerű hatásai miatt.
2014. szept. 30. 20:07
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy túl keveset eszel mellette?

Talán valami vitamin-, ásványi anyag hiány is lehet.

Vagy az edzettségedhez mérten még túl gyorsan próbálsz futni, így minden alkalommal túlságosan lefárasztod magad.

Esetleg nem jó a cipőd, nem csillapít megfelelően, és emiatt odavered a talpad. Így az izmaid is erősebb rázkódást kapnak, talán ez visel meg.

Így hirtelen ezek ugrottak be.

2014. szept. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%

iszol eleget utána,vagy napközben?

20 kilónként 1 liter,plusz az edzés után 1 liter.

tehát ha vagy 60 kiló,akkor egy edzés napon 4 liter folyadék kellene.

2014. okt. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget, hasznos válaszok
2014. okt. 1. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!