Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szeretnek elkezdeni lovagolni!...

Szeretnek elkezdeni lovagolni! Miket kell tudnom?

Figyelt kérdés
Regebben lovgoltam, de nem sokaig es a hely se igazan tetszett, viszont maga a lovaglas nagyon erdekel es most mindenkepp szeretnek ujra jarni. Miket kell tudnom? Eloszor is a lovarda valasztas erdekelne. Milyen szempontokat nezzek? Melyik arkategoria az ami normalisnak mondhato? Szeretnem, ha jo lenne az oktatas, de azt is, ha olyan lehetosegek is lennenk, hogy kilovagoljak szep helyekre. Akkor altalaban milyen ruhat kernek es miket kell beszereznem ?(tudom, hogy majd ugyis elmondjak, de jo lenne tudni, hogy nagyjabol mire keszuljek) Es akkor mar az is erdekel,hogy ezeket milyen arba tudom megvenni, ha mindenbol jo minosegut szeretnek, de nem a legeslegdragabbat. Meg csak ugetni tudok. Mivel fogom akkor eloszor kezdeni? Miskolcon lakok, aki tud itt vagy a kornyeken jo lovardakat amiket ajanlana akkor varom azt is:) Es havi szinten milyen arba jonnek ki belole? Heti hany orara jarjak? Hogy erdemes? Es a lovardakba van olyan lehetoseg, hogy ha dolgozok ott es besegitek akkor azt beleszamoljak a lovaglasba es olcsobb?
2014. okt. 7. 09:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Lovarda választásnál érdemes nézni, hogy rendezett-e a terület (nem patikatisztaságra értendő), hogy ápoltak és jó kondíciójúak-e a lovak, hogy a felszerelés nem lepukkant-e (általában az jó lovarda, ahol figyelnek az állatokra és a felszerelésre). Az oktatóról nem fogod tudni megmondani, hogy jó-e és azt sem, hogy a lovak jól lovagoltak-e, vagy birka/szétlovagolt iskolalovak. Utóbbi kettő nagyon fontos - úgyhogy szerintem fogj karon egy hozzáértő lovast és menjetek el megnézni.


Nem kérnek a legtöbb helyen senkitől (kezdő/haladó) semmi extra felszerelést, ruházatot, de érdemes egy kényelmes szabadidőnadrágban kezdeni, lapos talpú cipővel (tehát nem farmer és nem sportcipő, aminek nagy nyelve van, mert beakadhat a kengyelbe és az okozhat kellemetlen meglepetést).

Idővel érdemes beszerezni lovaglónadrágot és csizmát/lábszárvédőt, sztem hozzátartozik a "lovas érzéshez", ha megfelelő ruházatban ülsz lóra.

Ami kell: az a kobak. Sok helyen adnak, de legyen inkább saját.

Osztályban lovagláshoz ajánlott még a pálca - nem azért, h üsd-verd alovat, hanem mert egy megfelelő időben adott pálcasegítség sokkal hasznosabb, mint rúgni a jószágot fél órán át.

Kesztűd lehet, ha szeretnél, de nem kell (télen mondjuk jól jöhet).

Nadrág 8-10e, kobak 15 körül, lábszárvédő 6-8 / csizma 25-30e, pálca 2e, kesztyű 3-4e (abból érdemesebb jót venni).(és ne tévesszen meg az ára, nem csak az jó minőségű, amire rákerült az Eskadron logo)


Ha jó lovardába kerülsz, onnan is észreveszed majd, hogyha elmeséled, h régen lovagoltál, de ügetni tudsz, akkor is futószárra tesznek majd az első órán, hogy megnézzék, mennyire megy, belerázódj, felvedd a ritmust és hogy az esetleges üléshibáid kijavítsák.

Valószínűbb, hogy egyből kitesznek osztályba és boldogulj, ahogy tudsz. :)

(a helyedben ekkor is kérném, hogy első órán futószáron mehess, hogy ne kelljen az irányítással bajlódnod)


A miskolci lovardákat sajnos nem ismerem, de ha olvasgatsz netes fórumokat, biztosan találsz számodra megfelelőt. :)

(lovasok.hu pl.)


A legtöbb lovardában van lehetőség arra, hogy munkáért cserébe lovagolhass - ezt inkább úgy szokták, h egyik nap mész reggel almolni/ápolni, cserébe délelőtt lovagolhatsz egy ingyen órát.

Gyakoriság... ahogy Neked belefér, minél több, annál jobb.

Kb. elmondható, hogy 50-60 óra, amíg valaki terepen biztonságosan lovagol - ha heti egyszer jár, ez egy év.

Az ottani árakat nem tudom, Bp-en egy futószáras "óra" (=fél óra) 1800-2500ft között mozog, osztály 2.5-3e (=45/50p), terep 3-5e.

2014. okt. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!