Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 15 éves lányként lenne értelme...

15 éves lányként lenne értelme edzőterembe járnom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

15 éves lány vagyok és azért szeretnék edzőterembe járni, hogy felszedjek pár kilót izomban, ezáltal kicsit formásodjak is:) Nem szeretnék én fitnesz-model meg ilyesmi lenni csak hogy magamnak tetszek, ne legyek ilyen kis vékony deszka:D Már volt egy hónap amikor egy személyi edző ismerősünk foglalkozott velem, hetente 3szor lejártam, és egyszer volt hogy felsőtestre, aztán lábra edzettünk meg volt egy kardió nap is. Arra mindig figyelt, hogy ne kerüljön hozzám túl nagy súly és ne terheljem a gerincem. Azt mondta, mivel könnyen tanulok már lassan járogathatnék egyedül is..szerintetek? Mármint a többiek nagyon "kinéznének" ha egy kiscsaj ott egyedül edzegetne? Más is jár ennyi idősen edzeni?



2014. okt. 31. 12:53
 1/8 kovpet ***** válasza:
Persze, simán járhatsz, ha óvatosan csinálod. Kinézni nem fognak. Járnak le fiatalok is, egyedül is akár. De mehetsz valakivel is, pl egy barátoddal vagy barátnőddel. Senkinek nem árt a sport, ha ésszel csinálja :)
2014. okt. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Amíg nem kezdesz el minisúlyokkal bohóckodni tízezrer ismetlessel addig nem.
2014. okt. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lenne értelme, nem néznek ki a teremből, nyugodtan menj le edzeni. Csak legyen étrended is, hogy tudj izmosodni.
2014. okt. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A második válaszolót nem értem teljesen, mit akart mondani..

Az elsőnek és a harmadiknak köszönöm:) Az étrenddel rendben vagyok (mármint az összetétellel), csak annyi kérdésem lenne, hogy mennyi kalóriapluszt kellene összehoznom a súlytartós mennyiséghez képest az izmosodáshoz?

2014. okt. 31. 16:44
 5/8 anonim ***** válasza:
Elég lenne plusz párszáz kalória is, de ezt nem lehet papíron belőni, a kalkulátorok sem érnek szart sem. Majd látod, hogy ha jön a tömeg (max heti 0,2-0,3kg) akkor okés a kaja, ha nem jön, akkor emeled. Mindig korrigálni kell a heti mérés alapján, nem lehet elméletben ezt előre lejátszani. Az alapanyagcsere is változhat.
2014. okt. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igazad van, köszönöm szépen a tanácsot:)
2014. okt. 31. 16:52
 7/8 anonim ***** válasza:
A 2. pedig azt szerette volna írni, hogy ne bohóckodj picike súlyzókkal, ezer ismétléssel, mert annak nem sok értelme lenne. Az izomnöveléshez komoly terhelés kell. Akkora súlyok, amiből az adott gyakorlatnál 10-12 ismétlés megy csak sorozatonként. Ha már meg tudsz 20-ais csinál a súlyzóval ,akkor az pici súly, nem lesz vele mikroszakadás az izomban (hipertrófia) , elmarad az izomnövekedés. Kis súllyal az már állóképességi edzés lesz. Ezt felejtik el a nők. Tisztelet a kivételnek. :)
2014. okt. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Így már érthető..amúgy igen, én is úgy gondoltam,hogy nem engedte, hogy beleszakadjak..de azért a 12 ismétléshez már az utolsó körökben rendesen fel kellett kötnöm a gatyát:D
2014. okt. 31. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!