Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nem tudtok olyan internetes...

Nem tudtok olyan internetes oldalt mondani, ahol fiatal tehetségeket támogatnak?

Figyelt kérdés
17 éves fiú vagyok. Többször is mondták hozzá értő emberek, hogy nagy tehetségem van az autóversenyzéshez, mikor nyílt napokon láttak gokartot vezetni. Egy úr egy magyar kupaban tart fenn csapatot és azt mondta, hogy szívesen látna a csapatában de ehhez vagy szponzor vagy pénz kellene. Már eggyeztettünk is vele többször ez ügyben, de sajnos mivel nem tudom megvillantani seholsem a tudásom így szponzort sem tudnék találni magamnak. És arra gondoltam, hogy hátha lehet olyan oldal a neten ahol tehetségekért jótékonykodnak az emberek. Mint pl.: a Kickstarter nevű nemzetközi oldal ahol külömböző alkotók gyűjthetnek pénzt a dolgaik beindításához. Hallottam már olyan IGAZ történeteket , hogy magyar szerzők gyűjtöttek össze 3-4 millókat (forintban persze) ahhoz, hogy fedezni tudják az ebédjüket és költségeiket egy èvre és ez által zavartalanul tudjanak dolgozni egy könyvön vagy egy képregényen. Nekem is az első évhez 4-5 millió forintra lenne szügségem az induláshoz, onnan pedig a szponzor keresés talán már megoldódna . Még mielött írnátok ..nem késtem el a kezdéssel mert több versenyző is 16-17 éves korában ült előszőr versenyautóban / gokartban mint például Alain Prost vagy a magyar Michelisz Norbert . Előre is köszönöm a segítségeteket, gyermekkori álmom megvalósításához. (Jah és szimulátor versenyeken nemzetközi 27.is voltam már a ranglistán ) .

2014. nov. 23. 17:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

hát akkor hajrá, ott neked a kickstarter.


Amúgy az autósport drága, és jellemzőan a család támogatásával kellene elindulnod. Miaf4szér neked toljak egy ezrest, hogy autókázhass? inkább elküldöm egy kutyamenhelynek...

2014. nov. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A kickstarter nem támogat sportolókat vagy versenyzőket te retardált. A másik meg az, hogy te az égadta egy világon senkinek nem fogsz segíteni pénzel egy ilyen hozzászólás alapján. Én normális választ vártam egy tök normális kérdésre. Ha csak ilyenek élnének mint te akkor sehol nem lennea magyar sport mert a legtöbb olimpikonunk támogatásból jutott el oda ahol most tart. És úgygondolom, hogy egy olyan ember aki már a 6. Ferrari-át veszi meg az fordíthatja a pénzét több szervezet vagy ember támogatására is ....mert vannak ilyenek . Az reneszánsz Itália óta támogatják a művészeket és a tehettségeket ...őket hívják mecénásoknak egy olasz férfi tiszteletére aki jótékonykodott. Művelődj gyökér.
2014. nov. 23. 18:41
 3/11 A kérdező kommentje:
Mivel anonim vagyok ezért megjegyezném hogy a családom évente 100.000 forintot küld egy az árvák gondoskodásával foglalkozó szervezetnek névtelenül. És a suli ahova járok évente több mint 10millió forint támogatást kap névtelen adományozóktól csak azért, hogy tanulmányi kirándulásokat szervezhessünk, és sport versenyeken részt vehessünk. Kíváncsi lennék arra, hogy te kiket támogatsz akár szóban. Biztosan őszinte lennél ha ezt megkérdezném tőled.... és ha mégis kimondanád, hogy senkit akkoris ugyanúgy szánnálak. Továbbra is várom értelmes emberek válszát akik nem a másik ember fikázására törekszenek.
2014. nov. 23. 18:49
 4/11 anonim ***** válasza:
Szüleid nem tudnak támogatni?
2014. nov. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Sajnos ekkora összeggel nem. Egyszerre milliókat kiadni nem tudunk mert azzal azt a pénzt költenénk ami az esetleges tanulmányi alapra van szánva vagy az testvérem és az én életkezdésemhez van félretéve. Ez a plusz hiányozna sajnos . Eddig is kicsi volt a reményem de lassan szertefoszlik az a kevés is.
2014. nov. 23. 23:44
 6/11 anonim ***** válasza:

jólvan, kisgyökér, jobb ha tudod, az autóverseny egy úri hóbort magyarországon, csakúgy mint mindenhol. senki nem fog neked pénzt adni, apucit leszámítva. Gondolkodj el azon, te gyökérkezdemény, hogy


miért rózsaszín Button sisakja,

ki az az Anthony Hamilton, Keke Rosberg, Nelson Piquet

mit kapott Schumacher a 4. szülinapjára, Meg Alonso a 3.ra


ahhoz, hogy versenyezz, az kell hogy az őseid gyerekkorodtól fogva tereljenek az autóversenyzés felé- aztán amikor hozod az eredményeket, felfigyelnek rád a támogatók: lásd Lewis Hamilton esetét Ron Denissel. De addig minden apuci pénzén megy.


Úgyhogy profi versenyző már nemigen leszel, annak meg semmi akadálya, hogy vegyél magadnak egy kocsit és benevezz egy versenyre. csak a pénz. ha nincs, akkor elmész dolgozni, aztán veszel ha meglesz a zsé.

2014. nov. 24. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

ha nincs pénzed, nem tudsz futamokon indulni, ahol megmutathatnád a tehetséged, és így szponzort sem fogsz tudni magadnak találni. sajnos ez egy ilyen ördögi kör. a 6-os leírta a lényeget, a technikai sportok kivétel nélkül döntő részben a pénzről szólnak és nem (csak) a tehetségről. ezen felül már 10-12 éve gokartoznod is kéne, hogy legyen tapasztalatod. Michelisz-t pedig ne vedd alapul, neki qrva nagy szerencséje is volt, hogy Zengő Zoli leigazolta őt. de előtte ő is megfordult több sorozatban, mielőtt a wtcc-be került. látható hogy a szimulátor önmagában édes kevés. Pros-t pedig 30 évvel ezelőtt kezdte pályafutását, azok még más idők voltak.


érdemben:

vagy bankhitelt veszel fel

vagy lottózol

vagy lemondasz erről az álomról

2014. nov. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
17 éves vagy?? Nagyon elkéstél ezzel.. Kiskorodban kellett volna ezt kezdeni.. MMilyen Magyar kupáról beszélsz? Ha jó lennél, akkor az Országos bajnokságba mennél el. Nem akarlak megsérteni, de ez a nagyképűséged eléggé tűrhetetlen...
2014. dec. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Srácok ti nem vagytok otthon a témában, ez azonnal látszik a válaszokból. Ismeritek Michelisz Norbi történetét?


Szóval szerintem a szimulátor ami segíthet. Ha már értél el komolyabb eredményeket, akkor reális is. Ismered pl a hungarian gtr masters-t? ( [link]

Úgy tudom Wéber Gábor is versenyez a sorozatban, már amikor ráér :) és azt hiszem Norbira is itt figyelt fel (lehet hogy nem pont ebben a sorozatban, de hasonlóban). Bár nem igazán vagyok képben, hogy mik a lehetőségek, ha valódi a tehetséged szerintem ez járható út. Vagy hallottál már a GT Academy-ről? Ez ugye már nemzetközi, de az az alapja hogy a szimulátoros profi "vadállatokból" igazi versenyzőt farag. A Nissan szervezi ha jól emlékszem. Persze ebben a sok százból évente egy nyer és kap esélyt, hogy egy profi csapattal dolgozzon, de aki jól szerepel szerintem felfigyelhet más is.


Nekem első számú hobbim a szimulátorozás, közúton jól is vezetek de nem vagyok igazi tehetség. De kíváncsi lennék hogy neked sikerül-e elkezdened a karrieredet. Sok szerencsét!

2014. dec. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ember, erre nagyon kevés esély van. Ha mégis jó lenne, ott van a pénz ami kellene hozzá. És nem nagyonm fognak támogatni, mert egy játékban jól mész.!
2014. dec. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!