Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lovardabol lovat ki lehet...

Lovardabol lovat ki lehet vinni sajat felelossegre?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Ugy ertem,hogy van pl egy lovarda,es terepre szeretnek kimenni,semmi extra,csak lovagolni az erdoben egy kicsit.A lenyeg,hogy berelhetek lovat "csak ugy"? Ez a szulovarosomban van,itt nem ismernek,de egy masik varosban tanulok jelenleg lovagolni,kb a 6-8.alkalomnal jarok,futoszaras vagyok de mar engedtek is el egyedul.eddig minden ok volt,megy az ugetes,csinalom normalisan a feladatokat.en mostmar biztonsagban erzem magam,szerintem semmi gond nem lenne.De ott a masik lovardaban kell valahogy igazolni,hogy tudok-e lovagolni?bocsanat ha hulye a kerdes,de nem tudom hogy megy ez,ha idegen helyre megyek csak ugy es nem oktatasra.koszi a valaszokat!

2014. nov. 27. 13:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ilyen tudással találsz olyan tulajdonost, aki ebbe belemenne! A futószár és a tereplovaglás közt még van néhány lépcsőfok. A lovardai egyedül lötyögés és a tereplovaglás közt van némi különbség! Nem kevés! A vágtáról nem tettél említést, márpedig egy begyakorolt, biztonságos vágta tudás nélkül a tereplovaglást nem tudom elképzelni. Kicsit még gyakorolj, tanulj meg biztonsággal lovagolni, minden jármódban, aztán, ha az oktatód is úgy látja jónak, mehetsz terepre, természetesen kísérővel! Általában az idegen helyen sem úgy kezdődik a lovaglás, hogy bemész, lóra ültetnek és mehetsz egyedül terepre. Ha van a tulajdonosnak egy kevés lelkiismerete, eleve megnézi, hogy mennyire tudsz lovagolni, neki sem hiányzik a jogi meghurcoltatás a te esetleges baleseted miatt. A lovardákra nem jellemző az, hogy egy beesett emberke egyedül lóra ül és terepre megy. A hamis biztonságérzetednek komoly következményei lehetnek. A saját felelősség 18 éves kor felett lehetséges.
2014. nov. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem fognak kiengedni.. A terep egyaltalan nem olyan mint a pálya én 12 eve lovagolok minden,jarmodban minden fele lovon tudok közlekedni terepen es pályán is meg tudom fogni a lovat ha terepen elkezd galoppozni. Én meg most sem,megyek egyedul terepre .


1.terepen 100szor annyira akar menni a lo mint a pályán.

2. Bármitől megilyedhet foleg erdőben.es akkor at bakol hogy te leesel es o meg elrohan. Szoval elsvesztetted a lovukat.

3. Siman johet egy vaddisznó vagy egy őz vagy egy felrepulo madár is akkora pánikot keltheta a loba hogy elgaloppozik ameerre o akar.

4. Olyan noncs hogy csak kimész vele sétálni.


a terep nagyon veszélyes!!

2015. febr. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!