Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek miért van ez?

Szerintetek miért van ez?

Figyelt kérdés

Nekem a kérdésem a testépítéssel, testépítőkkel, a kondisokkal kapcsolatos és az ő jellemükkel viselkedésükkel (persze tisztelet a kivételnek ez nem mindenkire lesz igaz amit írni fogok csak ilyen tapasztalatom is van)

Az van hogy én karatézom ( itt most nem a karatéról van szó úgyhogy kérem ne a karatéval kapcsolatos véleményeteket fejtsétek ki meg én jó helyre járok) és saját testsúllyal edzek meg futni szoktam.

Miért van az hogy egyes kondisok (ismétlem tisztelet a kivételnek) lenézőek más sportokkal szemben.Lenéznem más sportot.Miért mondják azt hogy sz*r a saját testsúlyos edzés meg hogy az semmire sem jó. Meg mikor egy konditeremben melletti teremben volt karatém mi ott álltunk karate ruhában és olyan lenézőek voltak. A másik meg hogy egyes kondisok (tisztelet a kivételnek) szerint a futás haszontalan és semmire sem jó.Most azt tudom hogy a kondiban a izmok növelése a cél de ahhoz hogy ez látszódjon alacsonynak kell lennie a testzsír százaléknak. Amihez ugyebár kardiózni kell és a futás az egyik kardió arról nem is beszélve hogy növeli az állóképességet, a tüdőkapacitást, serkenti a testben a vérműködést és a szív ,,erejét" is növeli

Most tudom hogy az alacsony testzsírszázalékhoz fontosabb a megfelelő étrend csak most nem ezzel kapcsolatban van kérdésem

Válaszotokat előre is köszönöm

Kérem hogy olyanok írjanak akik a témában jártasak.



2014. dec. 2. 13:39
 1/3 anonim ***** válasza:

A ritkább eset az az, hogy szétszedi az agyukat valamilyen szedett szer, és azért viselkednek így. De ez tényleg csak a ritkább eset. Legalábbis én erre TIPPelek.


A gyakoribb eset meg az szerintem, hogy szimplán nem gondolkoznak. Ez sok mindentől lehet: alkohol, drog, vagy szimplán ilyen adottságokkal születik valaki. Esetleg így nevelik. Nehéz az ilyesmin változtatni.


Meg vannak a normális kondisok, akik nem lekezelőek, és tiszteletben tartják a másik sportját is.


Vannak olyan kondisok, akik idővel rádöbbennek, hogy a csak és kizárólagosan izomra gyúrás nem tesz jót semmilyen szempontból (Pl. Drugs Bunny).



"Kérem hogy olyanok írjanak akik a témában jártasak."

-> Ezzel a mondattal meg nem tudom, hogy mit kellene kezdeni, ugyanis aki jártas benne, azaz lekezelően és lenézően beszél a másikkal, az általában NEM tud erről sajnos.



"alacsonynak kell lennie a testzsír százaléknak. Amihez ugyebár kardiózni"

-> 'kardiózásnak' kettő dolgot is szoktak nevezni. Az egyik az erőteljesebb futás, ami abban segít például, hogy magasabb szintre tudjon kerülni az ember, gyorsulni tudjon, ha már lassul a fejlődése, stb.. De az ilyen gyors , rövid idejű futások azok nem viszik le a testzsírszázalékot.


Meg van az, amikor a 'kardiózás' csak azt jelenti, hogy 'szívvel kapcsolatos'. Abba bármilyen futás beletartozik. A hosszútávú (nem extrém hosszú), enyhén (de nagyjából folyamatosan) lihegős futásokkal azokkal lehet jól fogyni (csökkenteni a testzsírt).


A saját testsúlyos edzés nem rossz, de el lehet érni egy szintet, amikor már leginkább csak súlyzókkal lehet még nagyobb erőt elérni. Ez már jóval az átlagos erő felett van, de van ilyen (ugyebár van például olyan, aki egy kézzel húzódzkodik úgy, hogy ott van a kezében a súly is).



Nekem ez a véleményem a dologról.

2014. dec. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sosem mondtuk, hogy szar a saját testsúlyos edzés. Úgyhogy itt le is zárhatjuk a nem létező vitát. Ennyi. :)
2014. dec. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A ruha miatt legfeljebb azért,mert Európában élünk,semmi közünk Japánhoz,ezért értelmetlen Japánnak öltözni főleg,hogy edzeni elasztikus,vagy pamut anyagokban kényelmes.Ezért ez a fajta hagyományőrzés lehet megmosolyogtató,mert ha a többi küzdőport edzésen jó a rövidgatya-póló,akkor nektek is jó lenne.
2014. dec. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!