Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy lehetnék jobb sakkban?

Hogy lehetnék jobb sakkban?

Figyelt kérdés
Mostanában megjött a kedvem a sakkhoz. A Chess.comon szoktam játszani és sikerült levinni 700 környékére a pontom. Pedig elég magas az IQ-m. 14/f

2014. dec. 8. 18:50
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
meg kéne tanulni játszani. a magas IQ nem jelenti, hogy tudni fogsz sakkozni.
2014. dec. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
De hogy tanuljak meg?
2014. dec. 8. 19:04
 3/28 anonim ***** válasza:
Van a chess.com-on egy csomó leírás arról, hogy egy kezdőnek milyen utat javasolnak a GM-ek, világbajnokok. Keress egyet ami tetszik és kezdd el csinálni. Legtöbben(szinte mindenki) azt mondják, kezdd a végjátékkal.
2014. dec. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim válasza:
54%

Az IQ az egy hatalmas nagy babla.

Semmi mást nem mérnek az ilyen tesztek, mint pár ész nélkül összeállított teszt elvégzéséhez való pillanatnyi közérzetet és rutinosságot.

Mellesleg egy számítógépnek hatalmas IQ-ja van, mégis totál ostoba, mert ugyanakkor az értelme = 0.

Az intelligencia és az értelem nem ugyanaz!


A jó sakkozni tudás nyilván gyakorlással, a lejátszott játszmákból való okulással érhető el, és hasznos lehet pár sakkozásról szóló könyvet is elolvasni.

2014. dec. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A profi sakkozóknak mind nagyon magas IQ-ja van.
2014. dec. 8. 19:55
 6/28 anonim ***** válasza:

meg a matematikusoknak is magas az IQ-juk. Mégis úgy verem szarrá a professzoromat, ahogy akarom, mert nem tud (jól) sakkozni.


A sakk tanulható, és sokkal inkább a kreativitás függvénye. Az pedig csak 120-ig jár együtt az IQ-val. Ezért vannak intelligens emberek, akik bénán sakkoznak.

2014. dec. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
"Az pedig csak 120-ig jár együtt az IQ-val." Ez mit jelent? A 120-as IQ-val együttjár a kreativitás?
2014. dec. 8. 23:00
 8/28 anonim ***** válasza:

nem. azt jelenti, hogy 120 IQ alatt az intelligenciahányados jól jósolja a kreativitást.


120 felett az intelligencia és a kreativitás elválik egymástól, így lehetséges, hogy egy 120-as IQ-val rendelkező emberke (kb minden hatodik ember) kreatívabb egy szuperintelligens egyénnél, akinek az IQ-ja 160 felett van (kb minden tízezredik)

2014. dec. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Aha, értem. Viszont a sakkhoz nem hiszem, hogy kellene kreativitás, mivel elég kötött játék (léphetsz sok félét, de nagy része hülyeség).
2014. dec. 9. 18:21
 10/28 A kérdező kommentje:
Most játszottam egy meccset (30 perces) és kikaptam, mert eénzétem a királynőmet és a egyik bástyámat.
2014. dec. 9. 21:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!