Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy lehetnék jobb sakkban?

Hogy lehetnék jobb sakkban?

Figyelt kérdés
Mostanában megjött a kedvem a sakkhoz. A Chess.comon szoktam játszani és sikerült levinni 700 környékére a pontom. Pedig elég magas az IQ-m. 14/f

2014. dec. 8. 18:50
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
*el
2014. dec. 9. 21:03
 12/28 anonim válasza:

Azért vannak IQ 120-as sakkozó analfabéták, mert mint írtam, az IQ az egy nagy halandzsa.


Pszichológia szakos szakbarbárok meg magamutogató pszichopaták habos meséje.


Csapán azt mutatja meg, hogy egy adott testi komfort mellett, mekkora szellemi rutinod van bizonyos féle feladatokhoz.


Mindemellett lehet sok máshoz totál hülye és rutintalan is.


Miközben a fogyatékos is nagy IQ-jú lehet, ha kellő rutinra tett szert, egy értelmes pedig alacsony IQ-jú , kevesebb rutinja végett.


És az értelmességnek semmi köze az intelligenciához.


Csak röhögni tudok a magamutogató mensásokon, meg egyéb társaságokon: ezek egyike sem értelmes ember, bármit is képzelnek magukról.

2014. dec. 11. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim válasza:

Az értelmesség, de még az intelligencia is sokkal összetettebb dolog, hogy mindenféle dedós ki mit tud játékkal azt hitelt érdemlően mérni lehessen.


Ennél nagyobb mese már csak az EQ (az "érzelmi intelligencia"), ami ismét egy hiteltelen dedós játék és kismillió tényezőt nem vesz figyelembe.

2014. dec. 11. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim válasza:

Pl: [link]

Vegyél sakk készletet, vagy sakk computert, ez azért fontos, hogy térben is tudd látni, érzékelni a sakkot.

Monitoron nem az igazi.

Tölts le jegyzett sakkjátszmákat, játszd végig egy igazi sakktáblán. Tanulmányozz megnyitásokat, védelmet, stb. és gyakorolj sokat sokat. Én 40 évesen kezdtem sakkozni. Gyerekkoromban elvették a kedvem tőle, mindíg azt mondták: ez matematikusoknak való, stb. Sok játszmát megnyertem már, sokat el is vesztettem, egy biztos tanultam ezekből. Gyakorolj sokat.

2014. dec. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Sakkról: Tegnap elkezdtem 30 perceseket játszani és 910 pontról sikerült felvinni 971-re, eddig ma 1208-ra.Ez mennyire számít jó fejlődésnek?

IQ-ról: Én elhiszem, hogy nem lehet ilyen rövid tesztel megmérni, de azért, a profi sakkozóknak nagyon magas (jóval 130 felett) és például én speciális matekra járok és bejött hozzánk egy pszichológus, aki azt mondta, hogy senki nem teljesített 120 alatt, szóval azért van jelentősége.

2014. dec. 11. 18:38
 16/28 A kérdező kommentje:
1059
2014. dec. 11. 18:43
 17/28 A kérdező kommentje:
*eddig ma 1028, most 1059
2014. dec. 11. 18:44
 18/28 A kérdező kommentje:
Basszus, egyszer kikaptam egy tisztességes meccsben, utána visszavágóztam, abban kaptam egy susztermattot, most játszom a 3.-at, de ebben is elnéztem vmit, le tudtam volna ütni a királynőjét futóval, de elcsesztem.
2014. dec. 11. 19:13
 19/28 A kérdező kommentje:
Megint kikaptam :S 995 pontom van :S
2014. dec. 11. 19:15
 20/28 A kérdező kommentje:
Na azért. Most 1015
2014. dec. 11. 19:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!