Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hipernyújtó paddal mi a...

Hipernyújtó paddal mi a tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
Azért érdekel mert egy éve műtöttek gerincsérvre és idén kezdett kiújulni. Az idegsebész azt mondta, hogy nem elég erősek a derékizmaim. Az interneten rá kerestem, hogy mivel lehet erősíteni és a hipernyújtópadot találtam. Egyébként már rendeltem is egyet, de még kételkedek, hogy nem-e csak ártok vele a porckorongnak. Kinek mi a tapasztalata?
2014. dec. 12. 00:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Egy olyan edzéstervben ami kellene egy sérves embernek a hiper hajlító pad nem elsődleges,de persze jó ha van.

mert nem csak erősíteni kell a törzs mindkét oldalát,de nyújtani is hosszirányban a gerincet,rugalmasabbá is tenni,és az erő-állóképességét is növelni.

gerinctornára kérjél beutalót a dokitól,aztán ha azt már gyengének érzed,akkor a pilatest kezd el,vagy más célzottan törzset erősítő és nyújtó edzésformát,fegyencedzés,gerincjóga,core training.

vagyis elsősorban saját testsúllyal eszköz nélkül kell erősíteni.

és nem ártasz a hiper paddal sőt,csak amíg az alap saját testsúlyos törzs edzésterved sem adott,addig mondhatni fura ötlet ezzel indítani.

2014. dec. 12. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!