Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Napi 20 percet szoktam tornázn...

Napi 20 percet szoktam tornázni. Mikor ér "többet", ha reggel vagy ha este csinálom?

Figyelt kérdés
Itt az anyagcserére gyakorolt hatása érdekel. Többet ér este és még kap egy kis löketet az anyagcserém vagy teljesen mindegy? Heti 2-3 eljárok futni is, de sajnos több nem fér bele...
2014. dec. 13. 11:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha a cél a fogyás, akkor reggel éhgyomorra ér a legtöbbet.
2014. dec. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Este nem igazán jó mozogni, pont azért mert felpörget és a testhőmérsékletedet is megnöveli ami negatívan hat az alvásra, tehát inkább reggel.


Viszont éhgyomorra ne mozogj, butaságot írt az előző. Nyilván ha reggel edzel nem kell komplett angol reggelit benyomni, de egy kis zabpelyhet, energiaszeletet, banánt vagy valami ilyesmit kell enni.

2014. dec. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
20 percről van csak szó, simán mehet éhgyomorra!
2014. dec. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor reggel fogom kicsit átmozgatni magam :)
2014. dec. 13. 13:58
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért nem annyira ártalmas az alvásra. Nem éjjel kell elmenni, ennyi.


Az relatív, hogy kinek mit jelent az éhgyomor. Nekem azt az állapotot jelenti, amikor enni kell. Márpedig ilyenkor nem szabad elmenni futni. Hogyha nem jut szénhidráthoz a szervezeted (ami kell a futáshoz), akkor máshonnan fogja fedezni a szükségleteit. Az izomzatod bánja, ha nincsen a gyomrodban semmi futáskor.


Tehát teljesen mindegy, hogy reggel vagy este, de én meg inkább este vagy délután mennék el (legkésőbb 20 órai kezdéssel), mert akkor már be vagy melegedve, kisebb az esélye a sérüléseknek.


Az anyagcserét (hosszú távon) gyorsítani hosszabb futásokkal lehet. Ez a 20 perc nem túl sok. Persze ha gyors futást, váltófutást, stb. csinálsz, ahhoz megfelelő ez.

2014. dec. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Olvasd már el a kérdést újra!

A kérdés nem a futásra vonatkozik, hogy mikor fusson, hanem a tornára! Ugyanígy a 20 perc is a tornára vonatkozik.

2014. dec. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Valóban, igaz. Tornára ugyanez igaz. Az is mozgás.
2014. dec. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 aikiboxer ***** válasza:
Ha reggel tornázik, nyugodtan csinálhatja éhgyomorra, csak nem árt inni ébredéskor egy pohár vizet.
2014. dec. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!