Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek melyiket válasszam...

Szerintetek melyiket válasszam? Vívás vagy műkorcsolya? (a többi lent)

Figyelt kérdés

Majdnem 1 évig jártam műkorcsolyázni, amikor márciusban az egyik edzésen egy urásnál eltörtem a karomat. Rá 2 hónapra visszamentem az egyesületbe. Már nem ment olyan jól a korcsolyázás, mint előtte és már nem éreztem magamat olyan biztonságban a jégen. Azóta nem sportolok semmit, és nagyon érzem, hogy hiányzik az életemből a mozgás. Szóval, már egészen kis korom óta érdekel a vívás, és úgy gondoltam, hogyha még nem késő, akkor elkezdeném...

Nektek mi a véleményetek? Visszamenjek műkorcsolyázni, vagy elkezdjek vívni? Előre is köszönöm a válaszokat!

15/L



2014. dec. 21. 21:28
 1/3 anonim ***** válasza:

a vívásnak van gyakorlati haszna ezért azt.

némi gyakorlással átültetheted az ott tanultakat késre és ha netán megtámadnak 1x az életben akkor a magnál tartott késsel meg tudod majd védeni az életed.

2014. dec. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Gyakorlati haszna.. Hát ez alapján a műkorcsolya is jól jöhet, ha állandóan az ember a műkorijával mászkál, elég csak lendíteni a korival és támadónak annyi. (Ilyen alapon :) )

A műkorcsolyához bátorság kell, azt nem lehet félelem nélkül csinálni, nem tudom milyen szinten vagy, de már a szimpla axelhez is kell, hogy a korcsolyázót ne a biztonságérzete vezérelje. Dubla, tripláknál meg pláne.

Választhatod a szinkronkorcsolyát vagy a jégtáncot ha szeretnél jégen maradni.

Ha ezek sem működnek, akkor kezdj el valami mást sportolni, ha nem tetszik még mindig vissza tudsz menni korizni :)

2014. dec. 22. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő válaszokat! :)
2014. dec. 22. 08:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!