Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Terd serulessel,10% os kereszt...

Terd serulessel,10% os kereszt szalag szakadas om, es pocr le valas volt, a bal terdemben, kb 8 eve, igazabol nem akadalyoz a het koz napokban, csak neha faj ha nagyon le terhelem, ettol meg tanulhatnek, Aikido t? nagyon jo lenne,

Figyelt kérdés
2014. dec. 24. 11:51
 1/1 dftgsgvghgev ***** válasza:

Nekem volt anno térdsérülésem, a térdkalácsom forgott el a helyéről. Annyira nem hangzik fájdalmasnak, mint a tied, de kb. 1-2 évig ehhez kellett igazítanom az edzésmunkám. Lehet úgy esni, gurulni és felkelni a földről, hogy a sérült térd hozzá se érjen a talajhoz (tudom, nekem sem érhetett le). Csak időt kell szánni arra, hogy megtanuld a tested korlátait, és olyan mozdulatokat, amik nem terhelnek feleslegesen. Ebből a "tanulási" időből lefaragni nem szabad, tart ameddig tart. Különösen, ha most kezdesz edzeni. Könnyíti a dolgot, hogy itt nincsenek korcsoportok, súlycsoportok, versenyek, tehát lemaradás sincsen. Fölösleges sietni.

Ajánlott még szólni az edzőpartnernek és a mesternek is, ha ők tudnak róla, akkor ők sem fognak nagyobb terhet rád róni, mint amennyit elbírsz.

Maga az aikido gyakorlás, ha ésszel csinálják, sokkal nagyobb fizikai megterhelést azért nem kell, hogy jelentsen a térdedre, mint a hétköznapi élet. De azért jobb, ha kikéred egy orvos véleményét is, vagy gyógytornászét, milyen mozgásformát kerülj el mindenképpen. Milyen védőfelszerelést (fásli, szivacsos protector, stb.), ízületvédőt, vitamint használj rendszeres sporthoz, stb. A korrekt eséstechnikákat edzésen megtanítják, nagy eséllyel avval is fogsz kezdeni. Ezeket amúgy is eleve azért (is) találták ki, hogy a fontosabb ízületek ne sérüljenek földet érésnél. Repkedni amúgy sem kell, nem vagy te denevér.

2014. dec. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!