Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nagyon hülyén néznének rám...

Nagyon hülyén néznének rám vagy kiröhögnének, ha így mennék ninjutsuzni?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, nagyon vékony. Nem is vagyok valami erős, a mozgásom sem egy balerináé. Elég rossz környéken is lakom, főleg akkor félek, mikor sötétben kell hazajönnöm, tehát abból a szempontból jól jönne némi önvédelem, meg maga a ninjutsu is tetszik. Szerintetek furán néznének rám? Még alsóban bátorkodtam elmenni judózni, de egyetlen ismerősöm lévén egy olyan fiúhoz állítottak be, aki már ovis kora óta sportol, már akkor is volt izomzata, szóval fél karral ellökött. Az oktatót nem különösebben zavarta, hogy az edzés 90%-át a padlón tölöttem, a maradék 10%-ben meg bemelegítettünk, úgyhogy onnan inkább el is mentem, azóta nem különösebben vagyok oda semmilyen sportért, mindig az van bennem, hogy tök ártalmatlannak, gyengének, tramplinak és bénának tűnök, a fene sem fog odafigyelni rám...

2014. dec. 30. 23:25
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

Nem. De vékony tinilányként NEM fogod magad tudni megvédeni a ninjutsuval se,max egy 50 kilós 12 éves purdé ellen.


Az ágyékrúgásokat gyakorold be nagyon,emellett futásra edzz és legyen nálad gázspray. A ninjutsu arra jó hogy ne ess pánikba ha lesz valami..

2014. dec. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

legfeljebb annyi lenne a baj vele,hogy semennyi önvédelmet és semmiféle hasznosítható tudást nem tudnál ott tanulni,ahogyan senki más sem.

ha használni is szeretnéd az edzésen tanultakat,akkor ökölvívó edzésre-a mozgáskoordináció fejlődése,stresszhelyzet megismerése,ütés elmozgás megtanulása miatt-valamint kali kés és botharc edzésre kezdj el járni.

2014. dec. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
elsőnek igaza van, itt magabiztosság, és céltudatos találatok kellenek. keresgélj olyan fogásokat, mozdulatokat amihez nem kell erő de könnyen leteríthetsz másokat, mint pl az említett ágyékrúgás fiúk ellen hatásos, de ha védi akkor legyen még a tarsolyodban pár dolog. Sok sikert
2014. dec. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%

Kérdező!

Amennyiben ennyire gyenge fizikumú vagy, akkor nincsen értelme pusztakezes harcot tanulnod. Aikidón, ninjutsun, wing tsunon hiába mondják az, hogy ''nem kell nagydarabnak és fizikálisan erősnek lennünk''. Abban igazuk van, hogy nem kell feltétlenül nagydarabnak lenni, viszont abban nincs, hogy egy gyenge is le tud győzni egy erősebbet. A pocok sem tépi szét az oroszlánt, ugye? Hiába jár le egy nő ilyen harcművészeti edzésekre, és hiába lesz fekete öves vagy kickbox bajnok, attól még nem lesz belőlük ''gyilkoskungfufarkasri.bancasszonyállat'', pláne ha még a tetejében kis termetűek. A barna öves 155 centis 46 kilós Zsuzsikától nem fogja összehugyozni magát a 90 kilós Kolompár Rambó. Egyféleképpen védekezhet egy nő, fegyverrel. Egy 50 kilós nő is el tudja törni viperával a 100 kilós férfinak a kezét, még akkor is, ha a férfi kezében kés van. Viszont ehhez érteni is kell ám a fegyverhasználathoz. Ezért neked az eskrima, arnis vagy kali harcművészetet ajánlanám. Ezek ilyen rövid botos és késes harcművészetek.

2014. dec. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
28%
Egyetértek! Egy törékeny termetű nő esetében én sem gondolom, hogy le kellene állnia boxolgatni férfiakkal. De; egy nőnek van táskája, vannak körmei... gázspray a kabátzsebben (nem a táskában!)? Megkísérelni egy tökönrúgást éppen lehet(bár eléggé sokváltozós)... szerintem; a karmolás + sikítás + gázspray kombó elég masszív az alkalmi támadók elriasztására. A pszichopaták ellen pedig ott van a Sig Sauer, vagy egy P99. :))
2014. dec. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lányoknak lőtéren kell gyakorolni.
2014. dec. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Menj :D. Szeretik, ha vadul a kicsike... :)))
2014. dec. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!