Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül egy horgászenge...

Mennyibe kerül egy horgászengedély kiváltása?

Figyelt kérdés

Nekem elég lenne olyan fél évre is, az kb mennyibe kerül?

kell hozzá valami vizsga is?

A minap láttam pecásokat, és azért azt mondják egész jól jönnek a halak, ilyenkor télen is.

Csak hobbipecás vagyok igazából, max nyáron pecázok, de most nagyon kedvet kaptam hozzá, mert ugyehát munkanélküli lettem, és temérdek sok időm van.


2010. febr. 4. 20:19
 1/10 anonim válasza:
Szolnokon a Tisza -zagyva vízgyűjtő területére 20 körül van az éves engedély.
2010. febr. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A Tiszára 14 ezer az éves engedély!
2010. febr. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
0%

A kérdező soraiból én arra következtetek, hogy ezidáig nem volt semmiféle engedélye! Ebben az esetben ez egy kicsit macerásabb, és főleg költségesebb...:( Először is Magyarországon ahhoz, hogy bármely tóra engedélyt kapj tagja kell, hogy legyél valamelyik horgász egyesülethez. Már ide sem egyszerű bejutni én vidéken pár éve jeletkeztem volna 219-ik voltam. Évente 15 embert vettek fel! Majd talán nyugdíjas koromra meglesz. El kell végezni egy tanfolyamot, majd csengetni a zsetont rendesen. Első belépéskor haltelepítési díj, belépési díj, éves engedély szint verte a 100 000 Ft-ot!!!!

NEM VICC! Ez a magyar valóság!!!

2010. febr. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

az iGGEN!!!!!!!!!!!!

nem volt még engedélyem, de ha ennyi akk mostanába nem is leszz

am kalocsai vagyok, és a várost 2 szeli egy csatorna szerűség (vajas) és arra keengedély mint kérdeztem, én csak oda járnék...

2010. febr. 4. 22:11
 5/10 anonim ***** válasza:
30%
(második hozzászóló) A férjem születésnapi ajándéka LETT az engedély. Egy régebbi egyesületi taggal intéztettem. Semmi vizsga meg egyéb hülyeség nem kellett csak az éves díj meg egy pár adat (előtte sosem volt engedélye)! ENNYI!
2010. febr. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én nem ismerek egyesületi tagokat...sajna, így marad a 3. hozzászóló által írt megoldás a majd 100 ezres nemá....!!!!!!!!
2010. febr. 4. 22:54
 7/10 anonim válasza:
100%

Azért ne ferdítsünk már kérem :D


Hogy egy-egy speciális belterjes halastónak a zártkörű egyesületébe nehéz bejutni, ne tüntessük már fel átlagos magyar helyzetnek. A Teendőd hogy megkeresed a meghorgászni kívánt vízterület kezelőjét tulajdonosát. Ebben tudnak segíteni azok, akikkel elbeszélgettél. Horgászvizsgát kell majd tenni, ez igaz, de elég, ha megszerzed azt a kis füzetecskét amiben részletesen le van írva minden olyasmi, amit illik tudni a kezdős pecásoknak. (maguk a vizsgák, különben jobbára előre meghatározott időpontban vannak). És onnantól már "csak" meg kell fizetni az évre érvényes tagsági díjat, és a járulékos költségeket, aztán irány a vízpart. Általános összeg nincs, mert vízterületenként eltérőek pl a területi jegyek árai (méghozzá meglehetősen nagy különbségek lehetnek az árakban), és az első belépéskor fizetendő összegek. Nálunk pl. halasítási hozzájárulást. kell fizetni az "újoncoknak", de ez sem általános.


Javaslom keresgélj a NETen a horgász tartalmú oldalakat, elsőnek talán ezt javaslom :


[link]


Hogy legyen mihez viszonyítani, nálunk az idei tagsági díj, meg az összes fizetendő költség az évre 24000 Ft volt a területi engedéllyel együtt (Ráckevei Soroksári Duna).

2010. febr. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ahham! nah ez így már mindjárt más.Köszz utolsó.

Ez nem vészes, ennyit ki lehetne fizetni, ráérni meg ráérek sajnos...

2010. febr. 5. 16:51
 9/10 anonim ***** válasza:
9%
Én nem ferdítettem !!!! A férjem biztosan nem tett vizsgát én már csak tudom (én adtam neki ajándékba)! Egy horgásztársa intézett mindent pedig csak az éves díjat fizettük: megkapta a kis könyvét, a fogási napló, mindent 14 ezret fizettem! Ez nálunk így megy. Senkinek sem kell vizsgát tenni. (Van ez így!)
2010. febr. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
utolsó, te szőke vagy? nem neked írta, hogy ferdítettél, hanem annak aki azt írta, hogy 100k az engedély
2011. júl. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!