Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nem provokatív az, hogy ma...

Nem provokatív az, hogy ma már a számítógépes játékokkal játszó embereket is sportolónak titulálják?

Figyelt kérdés

Amikor még volt ilyen facbook akármim, láttam, hogy az ismerőseim kedvelik bizonyos sportolóként feltüntetett gyerekeket. Utánuk néztem és kiderült, hogy wowoznak, codoznak és hasonló játékokkal játszanak versenyszerűen. Még a hivatalos oldalukon is sportolónak vannak feltüntetve. Szerintem ez nagyon provokatív. Tudtommal a sport egy olyan tevékenység, ahol az ember mozog, fizikailag le van terhelve, mint pl. az atlétika. Manapság pedig már olyan embereket is sportolónak neveznek, akik egy fekvőtámaszt sem képesek lenyomni csak a billentyűzetet püfölik.


Nektek mi a véleményetek erről az új divathullámról, jelenségről?


2015. jan. 4. 13:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nincs vele bajom.
2015. jan. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
ha a curlingre gondolok... nem, nem az.
2015. jan. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Engem nem provokál. Másokat nem tudom.


Pont lesz.arom a divatokat (ohh, ezzel a belesz.arás divatot követem?)

2015. jan. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%

Nekik iszonyatos mentalis teljesítmenyük van. Egy atlagos versenyző egy 1 oras meccs alatt több mint 6000 utasitast ad ki. Masodercenkent 2 minimum. A profik meg 5-6-ot es ezt órakig. Es folyamatos megfeszített koncentracióval.


Neked ettől elfüstölne az agyad.

2015. jan. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Mellesleg napi 5-10 órakat gyakorolnak. Ez mar nem "játék".
2015. jan. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
Szerintem semmi provokatív nincs benne, úgy kell felfogni mint a sakkot az is sport néven fut. Meg hidd el nagyon nehéz egy játékban úgy teljesíteni hihetetlen, hogy egyeseknek milyen jó reakció idejük, helyzetfelismerő képességük van. És az egészben a legszebb, hogy szinte mindenki elérheti a szintjüket csak pénz + gyakorlás kérdése. :-)
2015. jan. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Ennyi erővel a légiforgalmi irányítás is sport.


"Nekik iszonyatos mentalis teljesítmenyük van."


Hát, azért én ezt így, ebben a formában kétlem. Mellesleg a SPORT a test edzéséről is szól nem csak a mentális teljesítményről.


"Mellesleg napi 5-10 órakat gyakorolnak."


..és? Egy monitor előtt ülnek és gyakorlatilag semmit sem csinálnak csak nyomkodják a billentyűzetet. Ez gyakorlatilag zéró fizikai aktivitás.


Amúgy milyen utasításokról beszélsz?

2015. jan. 4. 14:24
 8/17 anonim ***** válasza:

Ugyan olyan utasításokról amikkel egy futó fut vagy amikkel egy focista focizik.


Vezérelni kell valamit. Ráadásul a gémerek finommotoros mozgással (MOZGÁSSAL) használják a kontrollereket.


Még doppingolhatnak is a jobb reflexekért, jobb teljesítményért.

2015. jan. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
az egyetlen probléma vele, hogy a köznapi értelmezés és a hivatalos definíció nem egyezik, amíg ez nem változik kár lenne vitatkozni mert mind 2 félnek igaza van bizonyos szemszögből.
2015. jan. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A sport MEGHATÁROZOTT CÉLÚ mindennapos tevékenység, a mindennapoktól különböző környezetben; célja a testedzés, VERSENYZÉS, a SZÓRAKOZÁS, EREDMÉNY elérése, a KÉPESSÉGEK FEJLESZTÉSE vagy ezeknek kombinációja. A kitűzött cél határozza meg a sport jellegét, a sportoló (vagy csapat) képességei és bátorsága mellett. A sport kifejezés az angolba származott francia „desporter” (MULATSÁGOKNAK ÉLŐ) szóból származik.


Az, hogy a te fogalomkörödben a sport feltétlenül megterhelő fizikai mozgást jelent, csak annak a bizonyítéka, hogy nem ismered egy szó jelentését, amit használsz.


Üdv egy országos bajnok starcraft-ostól...

Aki mellesleg 10000ret teker egy évben, falat mászik, úszik, fut... ugyanis a megfelelő mentális állapothoz, mikor percenként 50parancsot adsz ki, amivel még bőven lassú vagyok világviszonylatban, koreaiak közt van, aki percenként 300parancsra is képes, ehhez rengeteg oxigén kell az agyba. Ezt pedig csak úgy érheted el, ha a kockulást kiegészíted testedzéssel...

2015. jan. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!