Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tudnátok mondani erősítő...

Tudnátok mondani erősítő gyakorlatokat?

Figyelt kérdés
Fél éve járok heti 2x terembe edzeni, mellette otthon 2-3x hetente 40 perc szobabicikli. Az étkezésem rendben van, az izmaim fejlődnek. DE, az erőm valahogy nem nő. Olyan gyengécskének érzem magam. Tudnátok mondani erősítő gyakorlatokat? 21/L
2015. jan. 16. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Leírnád, hogy pontosan mit szoktál csinálni az edzőteremben?
2015. jan. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Milyen edzestervet követsz?


Amugy nőként nincs nagyon benned tesztó ugyhogy alapböl lassan fejlodsz. Meg az se mindegy hogy mihez mered magad.

2015. jan. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Mindenre edzek, pl. kitöréseket smith keretben 20-30 kilóval csinálok, arnold nyomás 7,5kg-os kézi súlyzóval megy, kábeles gépen szoktam bicepszezni, tricepszezni, hát szintén tornagépen, merevlábú felhúzás megy úgy 20-25 kilóval, és még sok más gyakorlatot végzek. A teljesítményemmel meg a fejlődésemmel meg vagyok elégedve, viszont egy rúdon már nem tudom felhúzni magam, nincs annyi erőm. Ezen szeretnék valahogy javítani.

2015. jan. 16. 14:26
 4/5 A kérdező kommentje:
jaj és 48-49kg vagyok, 160cm magas.
2015. jan. 16. 14:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Húzódkodásra gondolsz? Az nem véletlen, az egy nehéz gyakorlat. Én amúgy se hiszek abban, hogy egyik hétről a másikra hatalmas fejlődésnek kéne történnie, erőszintben sem. Nem tudom, hogy te milyen ismétlésszámot alkalmazol, azt nem írtad, de azt javaslom, hogy nagyon alacsony ismétlés számra semmiképp nem menj le, inkább csináld nagyon kontrolláltan a gyakorlatokat, és lassan engedd le a súlyt. Egyszerűen kell, hogy fejlődjön így az erőszinted és így tudsz finoman emelni a súlyon is, cserébe az ízületeidet sem vágod tönkre.


Amire konkrétan utaltál az elvileg egy hátgyakorlat, tehát amíg hátcsigán nem használsz akkor súlyt, mint a saját testsúlyod, addig felesleges is erőlködni vele, szerintem.


Én a Smith-gépes, súlyos kitörést nem tartom túl jó dolognak. Inkább Smith-gépes guggolást csinálj, igaz a guggolás is sérülésveszélyes, de Smith keretben sokkal biztonságosabb és ha helyesen csinálod, nem nyírja annyira a térdízületet, mint a súlyos kitörés. Kitörést inkább súly nélkül, vagy kis súllyal javaslom.

2015. jan. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!