Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tudnátok nekem alsó hasizom...

Tudnátok nekem alsó hasizom erősítő gyakorlatokat mondani?

Figyelt kérdés
Nos igen a kérdésben nincs semmi bonyodalom a gond viszont az, hogy valahányszor különböző lábemeléses feladatokat csináltam, 2-3 mozdulat után úgy elkezdett fájni a csípőm hogy nem bírtam tovább majd utána egész nap fájt és ha az ember sokat sétál és lépcsőzik (mint én) akkor az nagyon kellemetlen tud lenni. Elmentem orvoshoz azt mondta a gond az hogy van egy ín ami a csípőcsontomon fut végig és akárhányszor lábemeléseket csinálok vagy akár csak nem megfelelően sétálok, átugrik a csonton ami mind a csontot mind az ínt sérti, és hamar elkezd fájni.. szóval olyan jellegű dologra lenne szükségem ami nem lábemelés de mondjuk otthoni körülmények között megvalósítható.

2013. szept. 20. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:

kérd ki rendes szakember-reumatológus,neurológus,jógaoktató-véleményét.

a láb-térd emelést meg úgy csináld,hogy a hátad teljesen lent van,felfekszik végig a padlón.

és ahány gyakorlatot csinálsz hasra,annyit csinálsz mindig alsó hátra is,hogy szinkronban erősödjön a törzs.

2013. szept. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Reumatológus mondta hogy az a gond a csípőmmel, ráadásul az egyik legjobb Budapesten. Szóval a rendes szakember megvolt. Lovas vagyok és hobbyból úszom is a hátizmaim ezeknek megfelelőek. Az hogy a teljes hátam lent legyen a földön nem segít a csípőm ugyanúgy fáj. Azért kértem más jellegű gyakorlatot mert a lábemeléseseket már töviről hegyire átrágtam körbejártam és nem hozott eredményt.
2013. szept. 23. 07:04
 3/4 anonim ***** válasza:

értem,akkor edzhetnéd statikusan.

elülső híd tartás és L tartás.

az L tartásnak vannak fokozatai,lépései.

1 percről indítsd a tartásokat 4-5 sorozatot csinálj a cél egyben 4 perc tartás fokozatosan emelve az időt a 4 percig.

a haskereket is kipróbálhatod.

aztán.

sok embernek gondot okoz a fekve végzett lábemelés,de függeszkedve meg semmi gondjuk nincsen vele,mert lógás közben meg van nyúlva a gerinc így nincsen préselés,ami fájdalmat okozhat.

tehát függeszkedésben végezett térd,vagy lábemelés.

de szerintem a statikus edzéssel járnál a legjobban ilyen problémával.

2013. szept. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nekem sajnos a függeszkedve lábemelés sem működik de az L tartás működhet köszönöm!
2013. szept. 23. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!