Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Dartsosok! Szoktátok a nyilaka...

Dartsosok! Szoktátok a nyilakat hegyezni? Ha igen, mivel?

Figyelt kérdés
Steel nyilakról van szó természetesen. Kezdő dartsos vagyok, és szeretném tudni, hogy mennyire szükséges a nyilak élezése.

2015. jan. 19. 20:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Pár naponta azért nem árt, főleg hogyha már többször is kiesett a nyilad. A nyíl úgy van megoldva, hogy a tömegközéppontja a hegyben legyen, vagyis hogyha kipattan a táblából, a kemény padlóra esik, és általában ez okozza a hegyetlenséget.

Ha hegyezed a nyilakat, akkor kisebb mértékben sértik meg a táblát kihúzáskor.

Amikor én vettem darts-táblát, kaszakövet ajánlottak. Lehetőleg a legpuhábbak, és csak egy kicsit kell meghegyezni vele, heti egyszer-kétszer. :)

2015. jan. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi! Csiszolópapírral estem neki, de új a nyíl, úgyhogy csak picit csiszoltam :)
2015. jan. 25. 13:59
 3/3 anonim ***** válasza:
Rendben. :) De semmiképpen se csiszold túl gyakran, mert a végén elfogy a nyíl! :D
2015. jan. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!