Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb választás a...

Melyik a legjobb választás a kettő közül: Jiu-Jitsu vagy Judo?

Figyelt kérdés

A fórumon sok embernek valószínűleg ha már harcról van szó biztos a Box meg az ilyen meg olyan Kung-Fu stílusok jönnek be. Nekem ezek nem jönnek be, szeretem az ellenfelet úgy lefegyverezni. hogy semmit se tudjon csinálni. Nem vagyok a tiszta harc híve, inkább az alattomos támadásoké. Azonban sokan úgy vélik, hogy az utcai harcok főleg a földön dőlnek el, vagyis a Földharc pártján vannak.


A Földharcok közül ezek a legismertebbek: Birkózás, Sumo, Jiu-Jitsu és a Judo.


A kérdésem az lennem, hogy melyiket válasszam?

Pontosabban szólva nekem a Jiu-Jitsu és a Judo a bejövős. De nem ismerem egyiket se túlzottan. Az érdekelne, hogy melyikben vannak fájdalmasabb, alattomosabb és kegyetlenebb technikák és melyik a jobb?



2015. jan. 20. 02:49
 1/5 anonim ***** válasza:
10%
ha alattomosan,sporttársadat kicsinálva akarsz harcolni>pszihés teszt után eltiltanálak MINDEN küzdősportól.Börtönudvaron küzdj
2015. jan. 20. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 aikiboxer ***** válasza:
A kérdésedből sugárzik, hogy fogalmad sincs semmiféle küzdősportról, úgyhogy inkább a boxot javasolnám, ott helyrepofoznak egy-két hónap alatt. Utána kezdhetsz nézelődni másfele.
2015. jan. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igazság szerint nem úgy érdekel a dolog, mármint a küzdősport hogy majd versenyezzek benne. Hanem valós, utcai önvédelemre illetve harcra. A harc része érdekel.
2015. jan. 20. 14:36
 4/5 A kérdező kommentje:

ha alattomosan,sporttársadat kicsinálva akarsz harcolni>pszihés teszt után eltiltanálak MINDEN küzdősportól.Börtönudvaron küzdj


Zsenikém!

Hol írtam azt, hogy a sporttársamat akarom kicsinálni?

Miért akarnám? Azt írtam vagyis akartam hogy olyan harcot akarok tanulni, ahol fojtós és egyéb kínzó technikákat tanulhatnék, melyet éles harcban használhatnék. Úgy tudom a birkózásban is vannak fojtó mozdulatok meg egyéb jóságok. Úgyhogy az érdekelne, hogy melyik sportágban vannak ilyen technikák és melyik a legjobb utcára.

2015. jan. 20. 14:41
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok,

Mindkettővel foglalkoztam, én a ju jitsunál maradtam, azt gyakorlom jelenleg is. A kérdező ha jól értem az "alattomos" szót nem a hétköznapi értelemben használja, hanem így akarta érzékeltetni, hogy hatásos, esetleg brutális technikákat szeretne önvédelmi célból elsajátítani. Olyan tekintetben értem a logikát, hogy a sport küzdelmek, éles sparringok "szépek", korrektek, sportszerűek, tekintettel vagyunk az ellenfélre (sok esetben haver, barát), viszont az utcán...hááát a legkevésbé sem. Ugyanakkor ez kétélű fegyver, mi van ha "túl jó munkát végzel"? Maradandó sérülése lesz, azt azért lelkileg is fel kell dolgozni, nem beszélve a jogi következményekről, nem biztos, hogy egy hülye gyerek miatt megéri belemenni egy bírósági hercehurcába, veszélybe sodorni az egzisztenciádat. Továbbá tapasztalatom szerint "utcai szituációk" többségénél a fellépés számít, persze van, hogy az már kevés. A judo - az én véleményem szerint - kiváló sport, brutális erő, állóképesség, gyorsaság, stb. lehetne sorolni az által megszerzett képességeket naphosszat. Inkább sport, versenyre koncentrálnak, de nyilvánvalóan egy felkészült judos ha megdob az utcán, az ott is fájni fog. Van is hölgy ismerősöm aki 15 évig judozott, és kétszer támadták meg utcán, elmondása szerint mindkétszer úgy megijedt, hogy meg is dobta mindkét alkalommal a támadót aki kórházban is végezte : ) Viszont általánosságban nem készülnek ütésekre, márpedig ahogy egyszer valaki leírta egy fórumon: "az önvédelem a balhorog védésénél kezdődik". A ju jitsuban van ütés-rúgás, földharc, dobások eszközös technikák, ...komplex, itt lehet "csibész" dolgokat is tanulni és néhány itt az oldalon is olvasott véleménnyel ellentétben: van éles sparring. Viszont ennek megfelelő szintű elsajátítása nagyon sok edzéssel eltöltött időt vesz igénybe, nehéz út. Ahogy én láttam azok maradnak meg akik magát ezt a harcművészetet, a harcot szeretik. Akik csak lejönnek, hogy megtanulják "kicsit" megvédeni magukat, hamar lemorzsolódnak.

2015. jan. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!