Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ti hogy gondoljátok? Érdemes...

Ti hogy gondoljátok? Érdemes drágább cipőbe fektetni?

Figyelt kérdés

[link]


Olvastam több oldalon,hogy márkától függetlenül válasszunk,mert nembiztos,hogy az általunk preferált márka épp gyárt számunkra alkalmas darabokat. Ezért csak szemléltetésképp. Ti meliyket vásárolnátok? Legolcsóbtól legdrágábbig melyiket éri meg? Embee válogatja,és pénztárcája is ez nem vita tárgya,de mégis megéri a legdrágábba fektetni? érdekelne a meglátásotok.

Abból az elhatározásból nézek már egy ideje komoly futócipők után,hogy az itthoni arra alkalmatlan darab miatt a napi rendszeres futástól,mellette 10 perc kötelező nyújtással mostanra beállt egy elég kellemetlen izommerevség a térdhajlattól lefelé. A hétvégét kihagytam. Hétfőn ismét futottam,és most ma mennék megint estére,hogy mégse szokjak el addig sajnos még mindég az arra alkalmatlan cipőben,míg megveszem azt,melyet reményeim szerint már minden porcikám megfelelőnek tart. Természetesen személyesen választom majd boltban a cipőt felpróbálva azt,de mégis,hogy ne analfabétaként menjek oda hozzáértők segítségét kérem. Kérlek könnyítsétek meg a választást véleményekkel,tanácsokkal. Előre is köszönöm!


2015. jan. 22. 20:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindenképpen megéri a jó futócipő. Tapasztalatból mondom. Amikor elkezdtem futni nem figyeltem arra, hogy mikor használódik el a cipőm....10.000ft-os Pro Touch-al kezdtem. A probléma igazából az volt, hogy túl használtam a cipőmet és olyan sípcsont fájdalmam volt, hogy két hónapig lábra se bírtam állni, nem hogy futni. Akkor döntöttem el, hogy nem érdekel, a futócipő a legfontosabb a világon a számomra. Azóta nincs is semmilyen problémám, imádok futni. :) Mindenképpen megéri belefektetni. :)

Tanács: Próbáld ki a szabadban, vagy a futópadon a cipőt, hogy tényleg jó e, mielőtt megveszed. Ahol ilyen cipőket árulnak, általában lehetőséget adnak a kipróbálásra.

2015. jan. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

A cipőn tényleg nem szabad spórolni. Lehet futni ócska, kinyúlt, szakadt ruhában, nem számít, de a cipő jó legyen.

A lábadat egész nap használod, nem csak a futáshoz, vigyázni kell rá, szükség lesz még rá pár évtizedig, nem ér meg pár ezres megspórolása egy esetleges sérülést.

Akkor menjél vásárolni amikor ráérsz, ne kapkodd el, többet is próbálj fel az üzletben mielőtt döntesz, és ahogy előttem is írták próbáld ki, és legyen a lábadon legalább 5 percet mielőtt megveszed.

2015. jan. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy elsősorban nem az árat kell nézni, de azért én már 30 ezer fölött eléggé szívnám a fogam. Attól függ persze, ki mit engedhet meg magának, vagy mennyire komoly az edzése. Ultra távra, nehéz terepre, vagy valami speciálisabb cipőre (lúdtalphoz vagy például ha mezítlábas cipővel szeretne próbálkozni valaki), akkor megéri a legdrágábbak közt válogatni.

Nekem azt hiszem, szerencsém van, hogy a neutrális cipők jók, így 20-25 ezernél fentebb nem megyek, ha nem muszáj. De a 10 ezer körüli cipőkkel sem próbálkozok.

2015. jan. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A válaszokat nagyon szépen köszönöm! Ezzel is előrébb jutottam. Mindenképp figyelembe veszem a fentebb olvasott tanácsokat,meglátásokat. Napi szinten 10 kilométer élvezetes futás a cél. Később a gyorsaság növelése. Ez nem olyan hosszú táv,szó rem az általam középár kategóriának tartott 25-35 ezer forintos cipők kiválóan megfelelnek majd,de ezt mindenképp használat után tudom majd meg. Így a közép árkategória remélem megfelel majd. Mindenesetre első cipőnek mindenképp lennie kell.

Még egyszer köszi,és minden jót nektek!

2015. jan. 23. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!