Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az erős emberek és felföldi...

Az erős emberek és felföldi játékosok egészsége milyen? Mennyire viseli meg a testüket ez a sport?

Figyelt kérdés

Menyire viseli meg őket ez a fajta sport és terhelés?

Mert ugye az élsport nem egészséges .

Az ízületeik a gerincük,főleg az alsó lumbális rész mennyire károsodik?

Milyen sérüléseket szoktak szenvedni?

A táplálkozás milye módon befolyásolja az egészségük?

Mert olvasni, hogy a sok étel és sok hús nem a hosszú élet záloga. Gyanítom a kalória szegény táplálkozás náluk ismeretlen fogalom :-)

Meddig élnek?

A szumósok rövid életűek-bár gyanítom nem jó példa


Mi az ár ezeknek a versenyeknek?


Ha fiatalon kezdik gyerekként az edzéseket nem kopnak ki előbb belőle?



2015. jan. 24. 23:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Én kipróbáltam a kalapácsos számokat, hát kemény! Férfias sport ez én azt mondom, de ennek megvan az ára. Egy kalapács pördítésnél akár több 100 kgs terhelés is hat a karodra testedre. De az amikor a skótkalapács elrepül, és látod ahogy a földbe csapódik az mindenér kárpótol. Szerintem lényegtelen , hogy mennyi ideig élsz, az a lényeg , hogy minél több örömet ,bánatot tapasztalj meg. Hidd el ha szumóbajnokként élnéd az életed, akkor felérne az a 30 év azzal a semmittevéssel töltött élettel amit az átlag emberek töltenek 70 évig. Élvezd az életet, pontosabban élj meg minél több dolgot. Amikor valaki élsportoló, többnek érzi magát másoknál, úgy érzi kiemelkedik az átlagból, és ez az érzés fantasztikus, hisz úgy érzed jobb vagy, értékesebb vagy másoknál. Amikor valamit meggynyersz és az emberek tombolnak a sikered láttán, hát azért megéri az életedet az élsportnak szentelni.
2015. febr. 1. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Magas vérnyomás a természet ellenesen nagy testtömeg fenntartása miatt.És porckorong elvékonyodás-lapulás-kopás,ez egyértelműen látszik arról,hogy milyen merev mozgású a felsőtestük.
2015. márc. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!