Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi az igazság? Szabad izomlázr...

Mi az igazság? Szabad izomlázra edzeni vagy nem?

Figyelt kérdés

Kérem, olyan írjon, aki ért is hozzá. Nem az internetes magazinok/oldalak tartalma érdekel.

Az előző évben rendszeresen futottam (10-15 km. Heti 3-4X) Szinte sose volt izomlázam. A vizsgaidőszak miatt kiesett egy jó hónap. :( Tegnap aerobikon voltam (fenék, bicepsz, has) Most kicsit izomlázam van, de jól esne egy rövidebb futás délután. Szabad? Nem árt?


(Nő vagyok, 25 éves)


2015. febr. 3. 10:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
nem érdemes, jót nem tesz. regenerálódni kell, így fejlõdsz. izomrostok mikro szakadásai okozzák az izomlázat, jót nem teszel, ha ráeröltetsz. max esetleg aerob tartományú testmozgást hasznos lehet végezni, mivel regenerálódásnak jót tesz az oxigén.
2015. febr. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. febr. 3. 10:37
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha ovatosan atmozgatod,kocogsz egy kicsit az jót tesz.

Kifejezetten edzeni nem szabad ra.

2015. febr. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyes jól mondja. Egy kis aerob jót tesz a keringésnek, így az izomláz elmulasztásának, a regenerálódásban viszont nem hátráltat.
2015. febr. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Izomlázra én a váltó zuhanyt ajánlanám, váltogasd a hideg-meleg vizet miközben zuhanyozol. Ez felgyorsítja a vérkeringésedet és így az izmok is gyorsabban regenerálódnak.
2015. febr. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!