Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mindenhol mást írnak, most...

Mindenhol mást írnak, most akkor mi az igazság?

Figyelt kérdés

Jót tesz a futás előtti nyújtás?

Szóval kocogok+átmozgatom magam. De + a nyújtás árt vagy nem?



2014. okt. 21. 10:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyújtani mozgás előtt szerintem fölösleges.

Inkább az átmozgatás számít, hogy a keringésedet felkészítsd a mozgásra, az izmaid anyagcseréje alkalmazkodjon a munkához, és hogy a tüdődet is felkészítsd a fokozott gázcserére.

A nyújtásnak mozgás után van lényege. Ha nagyon megerőlteted magad, az izmaid nem lesznek teljesen ellazult állapotban, a tapadási helyük kicsit elcsúszhat. Ha ilyenkor nem nyújtasz le rendesen, akkor így marad, és hetekig érezni fogod, hogy feszül.

Egyszer saját magamon tapasztaltam ezt, amikor egy kondiedzés után nagyon bedurrant a vádlim, és elfelejtettem lenyújtani. Hetekig feszül, rengeteget nyújtottam, amikor normalizálódott a helyzete.

2014. okt. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben, egyébként én is így gondoltam. Köszi!
2014. okt. 21. 14:50
 3/5 anonim válasza:

Én csak a saját tapasztalatom írom le.

Én mindig nyújtok futás előtt, ha nem teszem meghúzódok... lehet csak nekem vannak ilyen próblémáim, de ha nem nyújtok akkor nagyon könnyen meg tudok húzódni. Ártani biztosan nem árt! :D

2014. okt. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Csiß ***** válasza:
Én sosem nyújtok és még nem sérültem meg.Bár sosem úgy indulok el futni,hogy felkelek az ágyból és run.Előtte még haza sétálok az állomásról (2,5km).Gondolom ezalatt bemelegszik minden ^^
2014. okt. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az atlétikai edzéseken a bemelegítő futást követi nyújás, majd jön az edzés fő része. Ezután szokott lenni egy komolyabb nyútási rész, amit levezető laza kocogás követ.


A modern edzéstudományban nagyon vitatott a nyújás szerepe, nagyon sokféle, ellentétes véleményt lehet olvasni. Több olyan tanulmányt olvastam, amiben azt mutatták ki, hogy nyújtani felesleges. De még egy olyat se találtam, amiben meggyőzően végezték volna a kísérletet, megfelelően nagy mintán, megfelelő metodológiával elemezték volna az adatokat.

2014. okt. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!