Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy kell elkezdeni a futást,...

Hogy kell elkezdeni a futást, egyátalán javasolt?

Figyelt kérdés

Hogy értsétek miért kérdezem.De nem beszólogatást,cikizést várok...

46 éves 162 cm és 73 kg -os hölgy vagyok....Ménem futottam, csak a busz után, meg régen suliban...


Futócipőt érdemes beszerezni, meg sportmelltartót...?Köszönöm az építő jellegű válaszokat, a többitől kíméljetek...


2015. febr. 6. 10:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Futócipőt mindenképp érdemes beszerezni, ugyanis a rossz cipőben való futás sérüléshez vezethet. Itt egy kis segítség a futócipő választásához:


[link]


Ez nem fontoskodás, ez tényleg fontos. Emellett nyilván fokozatos kell elkezdeni, mint ahogy minden sportot egyébként, a fent linkelt oldalon van edzésterv is kezdőknek. Emellett a technika is fontos, nem szabad nagyon terhelni a térded, arra kell törekedni, hogy minél jobban bevonjuk a munkába a vádlit és a combhajlítót. Bemelegítés, nyújtás stb... ezekbe bele se mennék, ezek mind le vannak írva, érdemes átnézni azt az oldalt amit linkeltem.

2015. febr. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Olyan boltot keress ahol meg tudják nézni a lábad hogy milyen cipőt javasolnak.48 vagyok 4 éve futok nincs és nem is volt rajtam plusz kiló de először rossz cipo miatt fájt a lábam. Az előbbi hozzaszolo linkjei jók hasznosak en is olvastam. Fontos még hogy aszfalton pályán v terepen erdő mező stb akarsz futni. Az aszfalt jobban megviselt a térdét és ha hosszú távra gondolod mint sportot akkor érdemes minosegi cipőt venni és az olcsóbb csak heti 1-2 alkalomra és rövidebb távra lesz jó. Salomon Saucony Asics cipőim vannak ezek jók.
2015. márc. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!