Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Létezik olyan cipő, ami...

Létezik olyan cipő, ami túrázáshoz, és futáshoz egyaránt megfelelő?

Figyelt kérdés
Árakat, lelőhelyeket is írjatok, légyszi. :) Elsősorban könnyebb túrákhoz kellene a cipő, ami beválik akkor is, ha kocogásra váltanék.
2015. febr. 10. 19:04
 1/3 anonim válasza:

Terepfutócipő.

Jó márka például a Salomon, a Hervisben lehet kb 40000 ért.

2015. febr. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Ami alkalmas lehet az sima futócipő vagy terepfutó cipő.

Mindkettőnek vannak hátrányai előnyei is, ezt kell mérlegelni. Sima futócipő előnye: könnyű,jól csillapít betonon. Hátránya: a talp mintázata simább, terepen csúszkálhat, a gyöngyvászon nem bírja annyira a sarat,terepet. Terepfutó cipő előnye: jobb tapadás terepen, erősebb anyag.Hátránya: nehezebb, általában kevésbé csillapítanak jól, betonon gyorsan kopik.

Én kezdetben sima futócipőben jártam túrázni és futni is. Szerintem a te esetedben is megfelelő lehet egy ilyen. Sok féle, fajta található a neten. Szerintem érdemes jó minőségűbe beruházni,árban kb 20.000 fölött. Azonban azt vettem észre,hogy ezeknek a cipőknek a tartóssága vegyes használatnál nagyon lecsökken, szóval ezzel is számolni kell(kiszakad a gyöngyvászon).

2015. márc. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
én egy Adidas Barrack-ot használok. Futni is szoktam benne meg túrázni is, 3 éves és még bírja. Nem vagyok cipő szakértő meg az az igazság hogy nem úgy veszek cipőt hogy előtte minden anatómiai infót összeszedek róla hanem felpróbálom, ha jó és kényelmes akkor megveszem.
2015. márc. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!