Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A futas, kocogas hany kg, es...

A futas, kocogas hany kg, es hany eves kor felett nem ajanlott mar?

Figyelt kérdés
Arthat a terdizuletnek es a szivnek bizonyos suly es kor folott?
2015. febr. 15. 16:57
 1/5 anonim ***** válasza:
A sport kortalan, de nagy túlsúlynál valóban nem ajánlott rögtön futni, először sétával, úszással + diétával le kell adni a felesleget, utána már lehet futkorászni akár. Maximum 20 kg legyen rajtad, én efelett már nem erőltetném a futást.
2015. febr. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Látatlanban nem érdemes tippelni, testtömegindextől is függ - egy 2m 10 centis embernek a 120 kilóval még bőven ajánlott a futás, sőt időskorban is jót tesz a korlátozott testmozgás. Ha nagyon extrém esetekről beszélünk (80-90 éves kor felett, nagy túlsúly) akkor orvossal érdemes konzultálni a dologról, az ő szava a döntő, nem a miénk.
2015. febr. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
160 cm hez vagyok 73 kg.es 47 eves no..
2015. febr. 15. 17:07
 4/5 aikiboxer ***** válasza:

Akkor fiatal vagy, a Te korodban még lazán maratonokat futnak, azt hittem 70 év feletti vagy. :)


Ismertem egy öreg szerzetest, 85 éves korában is sétált és tornázgatott a rendház udvarán. Dédapám meg 97 évesen túrát vezetett.


Egyébként a kérdésed nem hülyeség, én megnézném a helyedben a nordic walkingot, hátha megtetszik! Kíméli a térdizületeket, és fogyásra ez is simán alkalmas. Mert ne feledd, a diéta az alapja minden fogyásnak. :)

2015. febr. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszi.
2015. febr. 16. 06:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!