Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy tudnám rávenni a szüleime...

Hogy tudnám rávenni a szüleimet, hogy megengedjék, hogy járjak thai box -ra?

Figyelt kérdés
2010. febr. 12. 21:25
 1/10 anonim ***** válasza:
mond nekik, ha valaki meg akar verni es alul maradsz, akkor ok lesznek a hibasak, hogy nem engedtek hogy csinald.
2010. febr. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ha beszélnének az edzővel, és látnának egy edzést akkor tisztázódna egy két félreértés a fejükben.

Ha ez sem segít, akkor vágd be a durcit, olyan értelemben, hogy boldogtalanságot sugárzol feléjük, de ne hisztizz! Egyik szülő sem akarja a gyerekét depisnek látni!

Vagy ami még kipróbált módszer, hogy beszélj nekik róla, minden sarkon sződd bele a mondandódba a thai-boxot, pl "-kisfiam lemész tejért? -tájért örömmel lemennék:)"

vagy "-mi legyen az ebéd -tudsz thai kaját csinálni?"

lényeg, hogy sokat hallják, és akkor nagyon jól lehet puhítani a szülőket:) sok sikert!

2010. febr. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Mutass nekik netes videókat a sportról(youtube etc..), és mond el ha kettő vagy több rézbőrű betámad nem szeretnéd hogy a telefonod és a többi értéktárgyad bánja, amit amúgy ők fognak újra megvenni. Ha a válaszuk az rá h nemgond, megveszik, akkor hagyd és ha a külső miatt kell akkor menj inkább fitnessbe, ha pedig hatásos akkor ennyi, nyertél :)
2010. febr. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
mond azt, hogy minden barátod oda jár, ha ez nem működik akkor hisztizz!
2010. febr. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
:D köszönöm szépen a hozzászólásokat
2010. febr. 14. 13:00
 6/10 karesz2107 ***** válasza:

Veresd meg magad minden nap!

Hátha......

2010. febr. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Számomra érthetetlen, hogy egy szülő tiltja a sportot a gyerekének, holott egészséges testet eredményez. plusz mivel thai boxról van szó, a mozgáskoordináció is fejlődik. Mondd el nekik, hogy sportos szeretnél lenni és el akarod kerülni az elhízást!
2010. febr. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
csak az a baj hogy elég brutális sport de már kezdenek enyhülni:D
2010. febr. 17. 17:58
 9/10 anonim válasza:
mond nekik, hogy jobb, mintha drogoznál meg piálnál!
2010. febr. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Háát ha nem engedik meg akkor az gáz sztem. Én büszke lennék rá ha a gyerekem sportolni vágyna pl egész napos számítógépes játszások vagy haverokkal lógások helyett. Az h durva küzdősportra vágysz még jobb. Az h meg tudod magad védeni az utcán ez csak egy hozadéka a dolognak nem erről szól. Mentálisan is helyre rak. Én legalább is sokkal higgadtabban kezelek egy konfliktust meg tanultam uralkodni magamon, jobban teljesítek munkahelyen, jobban bírom a stresszt sokkal terhelhetőbbnek érzem magam. Fizikálisan is jobb vagyok erősebb lettem és jobb az állóképességem.

Amikor megismered a csontod velejéig ható fájdalmat megtanulsz legyőzni olyan dolgokat mint pl félelem és eltűnnek olyan dolgok mint a menekülés, hátrálás. Ez nem csak szó szerint értendő hanem az élet több területére. Tudom h elsőre nehéz megérteni de így van.


A szüleid nyilván azt hiszik h szét fogjátok verni egymást h kék-zöld monoklikkal bevérzett szemmel és törött csonttal rohangálhatnak veled nap mint nap vmelyik baleseti ügyeletre.


Nem ez nem erről szól. Nem az lesz h lemész kapsz vmi állatot párnak aki agyba főbe fog verni. Technikákat fogtok gyakorolni egymás fej melletti feltartott kesztyűjébe üttök és nem egymás fejére. Mindenki tudja hol a határ vigyázunk egymásra. Ha pl köríves comb rúgást csinálunk én sem akkorát rúgok a páromra h ketté törjön a combcsontja és nyilván ő sem. Ha túl nagyot rúgok úgy is szól h kisebbet rúgjak. A sprot maga brutális és kő kemény tény és való de nem úgy edzünk h úgy menjünk haza mint zombik. Frissen és üdén úgy h jól esett az edzés jó volt leizzadni és h másnap is legyen kedvünk lejönni.

Nyugodtan mondd meg a szüleidnek h engedjenek le edzésre.

Kemény és durva sport tény és való de nem arról szól amiit sokan képzelnek. Amikor én elkezdtem nekem is mondák h jujj majd ha leszakad a füled akkor majd rájösz stb stb. Azóta eltelt jó hónap nem szakadt le a fülem de fegyvert kovácsoltam magamból és a sportban ki tudok teljesedni. odafigyelek a táplálkozásomra leraktam a cigit és felhagytam az ilyen értelmetlen baromságokkal mint pl napi 5-+6 órát játszani a gépen vagy füvezni a haverokkal mert az tök gizda dolog. A fájdalom a pörgés a hajtás ami az edzésen van megnevel és helyre rak. Nem véletlen h thai földön a gyereknek kötelező tananyag az iskolában. Nincs is óra közben pofázás meg beszólok a tanárnak. vas fegyelem van. A thai box több mint egy nyers és brutális küzdő sport. Illetve nem több de épp amiatt többet tud nyújtani mint aminek elsőre egy laikus hiszi.

2010. márc. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!