Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen harcművészetet, küzdősp...

Milyen harcművészetet, küzdősportot ajánlotok?

Figyelt kérdés

Amiket már próbáltam: kung-fu, kendo.


Szeretnék valamit, ami Budapesten is űzhető, és az önvédelemre épül nagyrészt. :)

Ajánlás? (18 éves lány vagyok)



2015. márc. 6. 22:00
 1/5 anonim válasza:
Karate vagy dzsiu dzsicu
2015. márc. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
neked ökölvívás és sayoc kali.
2015. márc. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

zen bu kan kempo

nagyszerű harcművészet, életszerű önvédelem, jól megerősít

2015. márc. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Fuss sokat, és olvass is minél többet. Hogy legyen kellő szókincsed a kidumáláshoz. (nem vicc!)

Amit még ajánlanék: ökölvívás (igazán hatékony ütésetechnikád a boksztól lesz), savate (kézzel hasonlóan jók, mint az ökölvívók, emellé megtanulsz cipőben rúgni), kali/arnis/escrima (fegyveres harc), ju jitsu (földrevitelek, ízületmanipuláció, feszítések, fojtások kifinomult tárháza).

Ha lányként a földre kerülsz, az régen rossz, visíts, harapd szét az arcát, karmolj, tépd le a fülét, told ki a szemét.

Ezeket ajánlanám:)

2015. márc. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Hölgyként, és figyelembe véve hogy nem évtizedek múlva hanem képzés után fél-egy évvel már alakuljon ki egy közepes fokú önvédelem, valóban a jiu-jitsu, kempo, esetleg kyokushin karate alkalmas leginkább.


Azonban, védekezésnél az alapfeladat a közvetlen veszély elhárítása és a futás, nem az ellenfél megsemmisítése, én nem annyira a harc részébe mennék bele, nem azon múlik. Esés, védelem ütés és fojtás ellen, szabadulások, blokkolások, esetleg 1-2 gyakoribb eszközhasználat elhárítása, majd futás... Esetleg Krav-Maga.

Kiegészítve némi támadó és áldozat pszichológiával, viselkedés minták tanulmányozásával, lélekjelenlét megörzésével, gyakorlással, és persze fizikai kondival.


Nem box, meg mindenféle full-kontakt helyzet kialakítása a cél amiben győzni kell, hanem életben kell maradni szükség esetén. Ha jól értettem, "mindössze" ennyi a célja a kérdezőnek, nem Európa-bajnok vagy ketrecharcos akar lennni. :-)

2015. márc. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!