Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek hozzá a futásho...

Dorcsa76 kérdése:

Hogyan kezdjek hozzá a futáshoz? Egyáltalán szabad már hozzákezdenem? 16/L

Figyelt kérdés
Sziasztok! (Lassan) 17 éves, 167cm magas lány vagyok, és 67kg.Nem igazán mozgok, ami hát elég nagy gond az én koromban is,ezt tudom.De hozzászeretnék kezdeni.Azt olvastam máshol, hogy nem szabad először futással kezdeni,hanem "fel kell készítenem" a testemet másféle mozgással (gondolok itt aerobikra és társaira).Tudna nekem valami tippeket és tanácsokat adni hogy mikor kezdjek a futáshoz, meg hogyan kezdjek hozzá?Nagyon szívesen fogadnám őket.Nem akarok eszeveszett diétába fogni(mert arra még úgy se lennék még most képes)csak egyszerűen jól szeretném magam érezni a bőrömben,attól hogy mozgok :) Remélem érthetően leírtam a kérdésemet

2015. márc. 19. 16:57
 1/6 anonim válasza:

Én testesebb vagyok,mint te, 176cm ,80kg és probléma nelkül kocogok.

Nem ajánlják nagy felesleggel,mert a terdnek nem tesz jót,de én nem érzékelem, hogy bármim is fájna kocogás után. :)

Arra figyelj,hogy olyan tempóval állj neki,ami neked kényelmes,amivel még nem kapkodod a levegőt és bírod hosszabb távon.

Én 35-40-45 perceket kocogok,ez a tempómtól függ,a távom adott,egy Margitsziget-kör , néha még hozzá jön a híd fele,ha onnan indulok,nem busszal megyek.

Szerintem kezdetben menj 20-25 percet,de ha elsőre is bírod tovább, akkor mehet egyből több.

Nekem pl elsőre sem okozott gondot a 35 perc, de én azért évekig sportoltam,és izom is van rajtam,csak hasra híztam jópár kilót,mióta nem sportolok.

Annyit kocogj,amennyit bírsz és olyan tempóban,ami neked jó. A gyorsnak amúgy sincs sok ěrtelme, nem a tempó a lényeg, hanem az időtatartam.

És azért étrend is kell hozzá, ha fogyni akarsz,de kezdetnek az is elég, ha a cukros üdítőket elhagyod és sima pékáru helyett teljes kiörlésűt eszel,és 5-6x eszel egy nap keveset,nem 3x sokat.

Remélem tudtam segíteni. :)

2015. márc. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,ilyen válaszokat várok/vártam! :)) ment a zöld kéz!
2015. márc. 19. 17:31
 3/6 anonim válasza:
Ha 17 éves vagy akkor még suliba jársz és biztos van tesi. Ha ez nem elég akkor egy kis kocogás futás biztos nem fog ártani. Ne kezdj nagy távval és erősen, szokj hozzá a mozgáshoz a levegővételre figyelj. Ami fontos a kezdő futók 3/4-e azért hagyja abba mert elkezd fájni a lába a rossz választású cipő miatt. Ha komolyan gondolod ne sajnáld rá a pénzt de kezdésnek jó lesz egy decathlonos is ami tényleg nem drága de ne egy elhasznált utcai sportcipő legyen. Ha felpróbálod az üzletben nyugodtan mozogj benne fuss benne egy kicsit és a nagylábad ujja ne érje el a cipő orrát mert 30-40 perc után nyomni fog. Érdemes még azt is megnézni hogy befelé dőlő a lábad mart akkor célszerű olyan cipőt venni ami támaszt.Ha rám hallgatsz ne fuss betonon aszfalton az még jobban igénybe veszi a térded.
2015. márc. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsokat! :)
2015. márc. 20. 17:08
 5/6 anonim válasza:

Nyugodtan kezdj el kocogni lassan kis távokkal és fokozatosan növeld majd.

Ízületi fájdalmak nem lesznek ha fokozatosan mértékkel fogod csinálni, de még ilyen fiatalon a szervezet erős könnyen regenerálódik. Kerüld az aszfaltot inkább füvön vagy puhább talajon fuss, de lehet aszfalton is de oda már feltétlen kell futócipő, ez saját tapasztalat.

2015. ápr. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) már vettem futócipőt :)
2015. ápr. 7. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!