Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Üdv! Mit gondoltok, mennyi az...

Üdv! Mit gondoltok, mennyi az esélye, hogy sikerülne? A Nemzeti Közszolgálati Egyetemre szeretnék majd jelentkezni a hadtudományi és honvédtisztképző karra, de magas a vérnyomásom.16F

Figyelt kérdés

3 év múlva szeretnék majd jelentkezni, most vagyok 9. gimis, 16 éves.3 hónapja van rossz vérnyomásom, két napja kaptam rá gyógyszert.Nagyon ingadozó, van hogy egy hétig teljesen jó, tehát 120/70 körüli, aztán meg hírtelen felmegy, némelyik napon 140/80-ra.173 cm magas, 76 kg vagyok, 6 éve focizom, 3-4 éve kondizok.

Tudom, hogy kizáró ok a vérnyomásprobléma, még ha kezelve is van, ezért is szeretném kérdezni, hogy van e esélyem, hogy rendbe jöjjön a vérnyomásom?Előre is köszönöm a válaszaitokat!



2015. márc. 19. 23:03
 1/9 Gombos Zsolt(Jeti) válasza:
100%
Szia! Ez genetika...sajnos nagyon kevés az esélye,hogy rendbe jön!Így(ha mindenáron ez a terved),csak 2 megoldás lehet: 1 : Beállíttatod a vérnyomásod pl. a háziorvosoddal és nem mondod meg a szűrésen,hogy szedsz gyógyszert 2 : lutrizol és úgy mész oda,hogy vagy magas lesz vagy nem...
2015. márc. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 xp ali ***** válasza:
100%
Nem szedsz véletlenül valai olyan cuccot, ami emeli a vérnyomásod? Ha szedsz BÁRMIT is, fogd meg, vidd be a dokinak és ő megmondja, hogy az emelheti-e. HA illegális, akkor is mutasd meg neki. El nem veheti (úgy is te vagy az erősebb :) ) ÉS az orvosi titoktartás miatt senkinek sem mondhatja el. Egyébként a túl sós kaja is emeli a vérnyomást. És amúgy az elsőnek is igaza lehet.
2015. márc. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 xp ali ***** válasza:
100%
Ja és tesómnak meggyógyítottam a magas vérnyomását. 150-170 között mérte mindig csuklós mérővel. MErt a felkaros nem éri be a kezét. A megoldás az volt, hogy megmutattam neki, hogy rá kell tenni rendesen a csuklóra, nem maradhat rés sehol. Azóta 130 és alatt van neki. :D :D :D JA és az iskolai stressz is csinálhat magas vérnyomást. Ha a nyári szünetben rendben lesz, akkor gyanakodhatsz arra is. Ez esteben viszont ez egész életedben fenyegetni fog, hogy stresszre így reagálsz. Ez esetben arra kell tovább indulni a kezeléssel.
2015. márc. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A baj az, hogy az orvosi vigygálatokra vinnem kell egy orvosi papírt, miszerint nincsenek ilyen problémáim.

Nagyon nagy az esélye, hogy stressz okozza, mert pl hétvégéken jó szokott lenni.Hétköznap nagyon ingadozó, hangulatfüggő.

Nem emelheti semmilyen tápkiegészítő, mert a kivizsgálások alatt egyszer sem fogyasztottam.

2015. márc. 22. 19:46
 5/9 xp ali ***** válasza:
100%
Akkor no para. Viszont ha a stressz okozza, arra vannak jó megoldások. A legegyszerűbbek: a gyógyteák a legegyszerűbbek, pl. [link] . De valami durvább fiatal fiúknak való jóga, vagy autogén tréning. Szóval erre van megoldás, csak válassz egyet.
2015. márc. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Letagadni nem érdemes, hiszen tudtommal úgyis rendszeresen ellenőrzik az egészséged az iskolában, utána meg a munkában. Öörkkée lehetetlen letagadni.
2015. márc. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ha bekerültem, és ott derülne ki, hogy magas, akkor már talán nem vágnak ki, szóval csak be kéne kerülnöm...:D
2015. márc. 24. 21:40
 8/9 anonim válasza:
100%

Ó, dehogynem. Ha bekerülsz, és úgy jelentkezik a magas vérnyomásod, hogy problémát jelent, kivágnak.

Az egyetemen és utána is NAGYON GYAKRAN ellenőrzik az egészségi állapotot, pl. rögtön aznap mikor először bevonulsz, hogy megkezd alapkiképzésedet, még az egyenruha átvétele előtt, orvosi vizsgálatra mész (vérvétel, vérnyomásmérés, stb.).

Újra és újra meg fogják mérni, és ha a dokinak nem tetszik, nem minősít terhelhetőnek/alkalmasnak, akkor viszlát.

Egyébként meg szerintem ott az alkalmassági napján bőven elég stresszes leszel, szóval ha van ez a betegséged, hát aznap még inkább ki fog jönni. Aznap jó korán kelsz, álmos vagy, éhes vagy hiszen előző nap 8-tól már nem ehetsz, izgulsz, kapkodsz, nyomás alatt vagy mert hosszú tortúra ez a vizsga és mindegyik állomáson meg kell felelni. A fizikain teljesíteni kell, a pszichikain koncentrálni kell, még az egészségügyi a legnyugisabb, de ott meg a dokik szurkálnak és piszkálnak, kérdezgetnek, raknak téged ide-oda, bedugnak egy csövet az orrlyukadba... :) De tényleg, most voltam, lassan 1 hónapja.


Egyébként szerintem meg tudnál tőle szabadulni, fiatal vagy. LAZÍTS, állj lazán a dolgokhoz, NE STRESSZELJ túl semmit, még a rossz dolgokat sem, a tanulmányi eredményeket, semmit sem. ÉTKEZZ HELYESEN, hogy sportolsz szintén segít, ALUDJ ELEGET. Ezeknek elégnek kell lenni hogy levetkőzd. Egyébként nem olyan vészesen magas az a 140/80. Látszik, hogy meg tudsz tőle szabadulni.

2015. jún. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm a válaszod!

Jelenleg beállt a vérnyomásom, néha van mondjuk heti egyszer-kétszer kiugró érték...Remélem egyszer ha elhagyom a gyógyszert (napi 5mg tricate) akkor is ilyen "jó" marad, és nem ugrik majd vissza.:)

2015. júl. 18. 00:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!