Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha izomtömeget akarok felszedn...

Ha izomtömeget akarok felszedni, miért kell nagyon sok mennyiségű szénhidrátot enni?

Figyelt kérdés

Ha nézek átlagos izomtömegnövelő étrendeket, akkor azt találom, hogy 2g fehérje/ts.kg. Emellett legalább 3-4g szénhidrtá/ts.kg. írnak elő.

Nyilván kell valamekkora szénhidrát, mivel abból nyeri a test elsősorban az energiát, de ha megnézem a súlyomat, akkor vagyok kb. 80kg. 100g rizsben 75g szénhidrát van. Ha tartanám az előírt mennyiséget, napi kb. fél kg. rizst kellene megennem, ami brutálisan magas. Ennyit nem tudnék megenni. Milyen szerepe van ekkora mennyiségű szénhidrátnak ha heti 3szor edz az ember? A fehérjét megértem, annyi kell az izomépítéshez, de ez a szénhidrát mennyiség elég soknak tűnik.


2015. márc. 30. 22:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Az nem jutott eszedbe, hogy kalória plusz kell izomnöveléshez? És van akinek 6-7gxttkg ch is kell ehhez vagy több zsír.
2015. márc. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akkor olvasd el mit írtam:

"Nyilván kell valamekkora szénhidrát, mivel abból nyeri a test elsősorban az energiát"


Az "előírt" ch töredékét viszem be, fehérjéből sincs meg a napi 2g/tskg, ennek ellenére jól fejlődök, és nem csak külsőleg, hanem erőben is.

2015. márc. 30. 22:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor te annyival vagy kalória pluszban. Nem kell sokat bevinned. Mi a gond?
2015. márc. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Ha tartanám az előírt mennyiséget,"


nincs előírt mennyiség... ahányan vagyunk annyi félék vagyunk, neked kell rájönnöd, hogy neked mekkora mennyiségre van szükséged.

2015. márc. 31. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Így van. Nincs előírt mennyiség. Genetika és aktivitásfüggő, hogy kinek mennyi kell. Nekem sem kell sok ch hogy tudjak tömegelni.
2015. márc. 31. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!