Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futás? Kezdeti mennyiség?...

Futás? Kezdeti mennyiség? Minimum teljesítmény?

Figyelt kérdés

Nulláról kezdem az egészet. Nagyon rég volt, hogy sportoltam utoljára. Tegnap nekiálltam. Fél km-t futottam. Szörnyű leírni milyen kevés, pedig soknak éreztem :D Ma 1 km-t jó lenne lefutni és azt tartani 1-2 napig. Aztán felekkel emelni szép fokozatosan. Ez így nagyon gagyi, kevés szerintetek? Nem fogyás a cél, csak maga a mozgás, kis erőnlét, egészségesebb élet stb.

Ez így zero teljesítmény vagy nem olyan szörnyű? Nem tudom. Leírva nagyon nagyon kevés. Más hogyan kezdte?


2015. ápr. 8. 08:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én nem futok rendszeresen, de ha kimegyek akkor 2km a minimum. Azalatt fölösleges leizzadni.
2015. ápr. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

De amikor legelőször kimentél futni akkor is rögtön 2 km-el kezdted? Az biztos, hogy most még nem fog menni ez nekem :(

Mióta futsz? Végzel mellette bármilyen más testmozgást?

2015. ápr. 8. 09:53
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem futok gyakran. Max ha jó idő van.

Ne mérd magad hozzám:) Minden ember más és más. Én mondjuk elég önkízó tudok lenni ilyen téren és ennek vannak következményei is.

Az már jó dolog hogy csinálod, ne add fel:)

2015. ápr. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást :)
2015. ápr. 8. 10:34
 5/11 anonim ***** válasza:

Én kifejezettem örülök neki ha valaki nem csak beszél róla.

Akár fiú akár lány egy nagy teljesítmény.

2015. ápr. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez a fél km-es emelés pár naponta nem biztos, hogy hosszútávon tartható lesz. Vannak kezdőknek szóló edzéstervek, ahol a nulláról egy-két hónap alatt el lehet jutni fél óra folyamatos kocogásig. Az már alapnak elég. Ez alatt legalább azt is kitapasztalod, hogyan kell tervezni a futásban a dolgokat, hogy fejlődj.

Például sokan kezdik ezzel:

[link]

2015. ápr. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Megvolt tegnap az 1 km jeee!! :D

Fúú ez a táblázat nagyon jó :) Ha én egyénileg változtatok rajta annyit, hogy az 1 km futás megvan az elején és utána váltogatom a futás-sétát ugyanúgy, ahogy a táblázatban van az baj? Illetve még annyit, hogy én csak 1 nap pihit tartanék. Tehát két napig csinálnám ugyanazokat. Vagy ha így variálok az már elrontja az egészet?

2015. ápr. 9. 07:43
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy elrontja. Ezek a netes tervek jók sablonak, de rugalmasan lehet kezelni őket. Próbáld ki, amit szeretnél, aztán ha soknak érzed, akkor visszaveszel kicsit.
2015. ápr. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
És gratulálok, csak így tovább! :)
2015. ápr. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Hát a tegnapi energiaszintemet nem lehet összehasonlítani az első napommal :D Annyira jó érzés és ez még csak 3 nap! Mi lesz később? :) Szombaton kezdem a táblázatot is :)

Nagyon köszönöm a segítséget és már nem foglak bombázni titeket a kis sikerélményeimmel :D

2015. ápr. 10. 07:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!