Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rövidebbre a...

Hogyan vegyem rövidebbre a kengyelt?

Figyelt kérdés
Elsős koromba kezdtem el lovagolni és olyan 4 éve kb abbahgytam. Nem rég újra kezdtem és eljutottam végre amitől féltem a vágtához és lehetőségem lesz nemsokára kimenni terepre. Szeretnék egy dolgot megtanulni hogy a kengyelt hogyan kell feljebb húzni (beállítani rövidebbre) mert valahogyan nem igazán megy. Ma próbáltam először és nem nagyon jegyeztem meg mindent. Ebben kérném a segítséget. 15/L

#lovaglás #kengyel #rövidebbre
2015. ápr. 8. 23:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem értem mi a gondod ennyi lovaglás után, eddig nem jutottál el, és terepre akarsz menni? Mi a kérdésed? A talajról, a ló mellett állva beállítani, vagy a lovon ülve menet közben, mert ez sem lehetetlen? Némi gyakorlás után menni fog! Tégy nyerget egy bakra és addig gyakorold amíg nem megy! Nincs edződ, aki tudna segíteni ennek a grandiózus feladatnak a megoldásában?!Azért azt a terepet ne siesd el, főleg, ha félsz a vágtától, először talán a vágtát is gyakorolni kellene, "egy ideig" aztán gondolkodni a tereplovagláson!!! Csak egy kérdésem lenne! Mi az a "minden", egy kengyelállításnál, amit nem tudtál megjegyezni és túlmutat a szellemi képességeiden?
2015. ápr. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mert még sose mutatták előtte csak most az egyszer. A ló hátán kellene állítani a kengyelen mert mindig hosszú. Egyszer mutatta meg és egy kicsit bonyolult volt nekem. Vágtázni már tudok de még futószáron vagyok azzal.
2015. ápr. 10. 13:36
 3/3 anonim válasza:

Figyelj hogy a lo nem indul-e el es a szárat legalább akaszd a kezedre! A lábadat vagy hátra vagy előre tedd ahogyan te stabilabbnak érzed magadat!3 szijat fogysz latni. Kettő egymáson a harmadik meg hátrébb (a harmadik az első vége). A két egymáson lévèből, amiken akengyel van a felsőt húzd lefelè esetleg a lotol kicsit el. Igy mar látod a csatot

Állitsd feljebb/lejjeb es huzd vissza addig a csat nem eri el a kengyellakatot (egy kis bőr rész alatti fem kapocs)! Ha nem érthető irj privatban!

2015. ápr. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!