Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Elliptikus tréner - milyen...

Elliptikus tréner - milyen intenzitás lenne jó?

Figyelt kérdés

Letöltöttem egy rakat zenét BPM (ritmus) szerint, és próbálgatom, hogy melyik lenne jó nekem. A célom a fogyás, zsírégetés. Ha jól sejtem alacsony ellenállással, gyors tempóban, hosszabb ideig kéne tekernem a kínzógépet ahhoz, hogy ez elinduljon (vagy iramjátékkal, de azt nagyon gyűlölöm :-s )

Ha csak simán futok 3-5km-t, viszonylag kényelmes tempóban, akkor kb a 130-150BPM-es zenék jönnek lábra, de ettől a tempótól elliptikus gépen rövid idő alatt megdöglök még alacsony ellenállás mellett is. Elég alacsony, és lassan mozdul a pulzusom alapból, itt 50 perc tekerés után leülve 140-150-re megy fel. Ha csak futok, akkor ehhez jóval gyorsabban kell futnom.

Az elliptikus tréner ilyen szempontból inkább a biciklizésre hasonlít, vagy a lépcsőzésre?

Köszi előre is a válaszokat!!!



2015. ápr. 15. 23:06
 1/2 hosszúhajú ***** válasza:

nézegettem már ilyen táblázatokat a neten, hogy hány éves korban, mi az optimális pulzus a zsírégetéshez. azt kéne kikeresned, és az életkordnak megfelelőt betartani.

szobabicajoztam is lépcsőztem is de bármelyiket tettem ha túl alacsony pulzussal, akkor nem igazán volt hasznos. csak erőnlétben, nem fogyasztásban. azt is olvastam, hogy beledögleni sem hasznos, attól nem ég több zsír, hogy 200 ra viszed. ( túlerőltetve vastagabb lettem )

nekem tapasztalatom szerint - mindhármat próbáltam - a lépcsőzésre olyan szempontból hasonlított jobban érzésre, hogy nem ültem, mozgott a súlyom. viszont lábmunka tekintetében, érzésben pedig a bicajra.

2015. ápr. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!!!
2015. ápr. 16. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!