Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit kel tudni a hosszú gyalogt...

Mit kel tudni a hosszú gyalogtúrákról?

Figyelt kérdés

minden érdekel. Sosem voltam még, de most talán kipróbálom magam.

Mit érdemes magával vinnem? Hogy kell hozzá felöltözni? Etc etc.



#kirándulás #Gyalogtùra
2015. ápr. 17. 23:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Olyan cipő kell hozzá ami nem töri fel a lábadat hosszú úton sem. Tehát új és kemény bőrcipő nem jó.

Inni való is jó ha van.

Talán ez a kettő a legfontosabb.

2015. ápr. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A cipő a legfontosabb.. Láttam olyat gerecse ötvenen hogy mezitláb csupa véres lábbal mászkáltak emberek féltávon :D


Víz, térkép és élelem is legyen nálad, főleg ha ismeretlen terepen jársz. A mobilod legyen feltöltve.

2015. ápr. 18. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A tájékozódás a legfontosabb, ha eltévedsz az para (térkép, gps, mobil, ilyesmi jól jönnek, de elég ha a csapatban tudja valaki, hogy mi a túra útvonal). A második legfontosabb a cipő. A víz, kaja csak ezután jön, de mindkettőt be tudod szerezni út közben is, ha útbaesik forrás vagy bolt. Ha viszel valamit, akkor fontos a jó hátizsák, mert több óra után eléggé kidörzsöli a hátad. Ha túl sok dolgot viszel, akkor meg bekrepálhat a térded meg a csípőd a hosszú terheléstől. Nagyjából ennyi a tapasztalatom.


Futni szoktam 15km-t alkalmanként, heti 2x1óra. Egyszer elmentem egy 50km-es gyalogtúrára. Az első nap lementük a táv felét, egy napig bolyongtunk esőben, hát a végére azt hittem megőrülök, elkezdett fájni a térdem meg a csípőm, mert nem bírták a terhelést. Nem ehhez vannak szokva. Becsületből azért végigcsináltam a másnapot is, de nekem nem volt egy kellemes élmény. Azt tegyük hozzá, hogy csillapítás nélküli kikopott futócipőben voltam (azóta már vettem egy újat). Elképzelhető, hogy egy jó túrabakancsban máshogy ment volna a dolog. Illetve talán van egy enyhe ízületi problémám az ülőmunkától. Mindenesetre a túrázás nem az én világom. Inkább futok vagy bringázok helyette. Biztosan vannak itt mások, akiknek jobban bejön, kíváncsi vagyok ők mit mondanak.

2015. ápr. 18. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!