Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tizenhat éves vagyok, és...

Tizenhat éves vagyok, és szeretnék valami önvédelmet tanulni. Szerintetek milyen önvédelmet lenne érdemes el kezdenem?

Figyelt kérdés
Judo az ki van zárva,mivel elég vékony vagyok,viszont elég magas(182cm)

2015. máj. 5. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Gyakorlatiasság miatt küzdősportok.


Judó azért jó, mert a birkózáshoz hasonlóan alap testharc. Nincs jó alkatod hozzá? Akkor judo technikákat sokkal komolyabban gyakorold, máskülönben ott lesz egy erős hiányosságod, sebezhetőséged.


Különben meg ökölvívás, thai box, savate vagy fegyveres - escrima.


Budapesten van egy nagyon jó harcművészet klub, egy kungfu stílus ahol heti elég sok edzésszámmal gyakorlatilag mindent meg lehet tanulni amit a felsorolt küzdősportok tudnak. Bár én egyre kevésbé vagyok harcművészet párti, mert a legtöbb helyen említésre sem méltó (konkrétan értelmetlen) az oktatás, hiszen nincs sparring, nincs igazi felmérés, nincsen felmérve a tudás, fejlődés.. így gyakran csak pangás van.


Küzdősportok mellé mentális tréning, szituáció kezelés-konfliktuskezelés természetesen szükséges, a bunyó technika önmagában csak egy eszköz, kardot is tudni kell mikor kell rántani, egy ökölvívónak is meg kell tanulnia milyen szituációkban üt, mikor fut, mikor hogy mozog, az utca nyilván távolról sem egy ring.

2015. máj. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Önvédelemre küzdősportok közül szerintem a box a legalkalmasabb, főleg, hogy a rétin*ggerek nagyrésze is boxol
2015. máj. 6. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 aikiboxer ***** válasza:
100%

Iegfontosabb szempontok:

- Lakhelyedtől maximum 20 percre

- Lehetőleg heti 3+ edzés (akkor is ha csak kettőre jársz)

- Normális edző, aki foglalkozik mindenkivel rendesen

- Jó hangulatú hely, normális edzőtársak

- Nincs rajoskodás, arcoskodás, nem verik a kezdőket

- Van zsákolás

- Van puhakesztyűs/fogvédős kesztyűzés


Vagy nekiesel a testharcoknak (judo, BJJ, birkózás).

2015. máj. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Én is hasonló cipőben járok mint a kérdező :-)

Esetleg konkrét helyet, egyesületet nem tudnátok mondani?

Budapesten lakom ha az segít azon belül is 3 kerület.

15/F

2015. máj. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha a 3. kerület az Óbuda akkor Vári Attila , Thai-box Farkastorki út , önvédelemre sosem verekedést kell tanulni , hanem azt kell megtanulni hogy kell valakit megverni , alkalmas erre a Krav Maga , Kali , box semmiféleképpen !!!
2015. máj. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha a thaibox alkalmas, akkor a kravmaga ennek az ellentéte.


Ha a thaibox alkalmas, akkor a sima box miért nem az?

2015. máj. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!