Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Na most akkor aerob vagy...

Na most akkor aerob vagy kardio mozgás?

Figyelt kérdés
Zsírégestésre melyik a jobb? Légyszi csak azok válaszoljanak, akik konkrétan leírják és nem azt "tanácsolják" hogy guglizzak utána!!! Köszi. 10 kilót szeretnék leadni, egészségesen táplálkozom, de az kevés...
2010. febr. 24. 10:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Először is kérdés, hogy mennyi időd van naponta erre. Nem, nem arról van szó, hogy mennyi az az idő, amit a tévézés meg netezés meg egyebek után szánnál rá, hanem mennyi az az idő, amit a legszükségesebb teendők elvégzése mellett rá tudsz szánni?

Másodszor: Mit értesz azon, hogy egészségesen táplálkozol?

Az edzést célnak és életvitelnek megfelelően kell összeállítani, amíg ezeket nem tudjuk, nem tudunk hatékonyan segíteni.

2010. febr. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az aerob ilyenkor a pulzus szám alacsonyabb és nem az izmod használja fel a szervezet hanem a zsírt. Kardió mozgásnál megemelkedett pulzus szám miatt gyors energiára van szükség ezt pedig az izmaidból bontja le.


Igazából a helyes táplálkozáson múlik minden. Az egészséges alatt mit értesz a Budai féle konyhát??:)

2010. febr. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szerintem ma már egy 5 éves is tisztában van azzal, hogy mit jelent a helyes, egészséges táplálkozás...Napi 5 nem bőséges étkezés, sok zöldség, gyümölcs, rost, kevés cukor, szénhidrát, zsírok... Szóval, ezt hagyjuk. Napi 1 órát tudok és akarok testmozgásra szánni, emellett nem itthon vagy 1 irodában lógatom a lábam, hanem egész nap rohangálok a 2 éves gyerekem mellett. 34 éves vagyok-nem tini már. Szóval???
2010. febr. 24. 22:49
 4/7 anonim ***** válasza:

Először is minden kérdésemet segítő szándékkal írtam le, másfelől az átlagember szokásival szembeni előítéletet is tartalmazó rész annak tudható be, hogy nem tudhattam, ki áll a kérdés mögött, ezért kérlek, hogy barátságosabb hangnemben válaszolj, és elnézést kérek, ha vak feltételezésemmel megbántottalak!

Az egészséges egyáltalán nem triviális, főleg, hogy ez a fogalom aszerint változik az emberek fejében, hogy a magukat szakértőknek vagy tudósoknak kikiáltó emberek többsége éppen mit állít. De örülök neki, hogy Te tisztában vagy a valóban megfelelő diétával ahhoz, hogy lefogyhass: sok rost és fehérje, kevés szénhidrát, és minimális mennyiségű zsír, valamint a napi kalóriadag minél több étkezésre való elosztása.

Mivel csak egy órát tudsz szánni az edzésre naponta, ezért mindenképpen a kardiomunka célravezető. Viszont nagyon fontos, hogy a hét hat napján edzz, és a kardioedzésed intenzitása éppen olyan legyen, hogy egyrészt végig tudd csinálni minden nap az egy órát megállás nélkül, másrészt ezt tényleg meg tudd tenni minden nap önmagad túlhajszolása és sérülés veszélye nélkül. Azt erősen cáfolom, hogy a kardiomunka bontaná az izmokat, ez egy gyakori, fatális tévedés, a szervezet csak jópár napi, teljes éhezés után nyúl az izmokhoz, mint energiaforráshoz. Az edzés első 20-30 percében a vércukor adja az energiát, utána pedig beindul a zsírégetés. Mivel a nap többi óráját sem láblógatással, hanem gyerekneveléssel, vagyis az egyik legtöbb energiát igénylő tevékenységgel töltöd, a rendszeres kardioedzés és a megfelelő diéta hamar szemmel látható eredményt fog hozni.

Sok sikert kívánok!

2010. febr. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy az első voltam.
2010. febr. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló! Nagyon köszönöm a hasznos információkat és elnézésedet kérem, ha számodra bántó volt a hangvétel...ez egyáltalán nem Neked szólt, csak sokszor már kétszer is meggondolom, hogy kérdezzek-e itt, mert sajnos elég rosszak mostanában a tapasztalataim, és a Buday féle válasz eltörpül mellettük. Így újra kedvet kaptam ennek az oldalnak a használatához. :) Köszönöm még egyszer!!
2010. febr. 26. 17:36
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen, ha bármi nem világos még, akkor nyugodtan kérdezz bármikor! A válaszodért semmi baj, teljesen megértelek, én kérek elnézést Tőled, ha bántóan rendreutasító voltam.

Sok sikert kívánok!

2010. febr. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!