Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lőfegyver vásárlása?

Lőfegyver vásárlása?

Figyelt kérdés

Nem tudtam maradéktalanul értelmezni a fegyvertörvény erre vonatkozó részét, és három, a témában kompetens személyt megkérdezve három különböző választ kaptam, így szerencsét próbálnék itt is.

Sportlövőként szeretnék venni egy nagy golyós puskát, fegyvertartásim már évek óta van, van egy nagykaliberű pisztolyom és egy sörétes. Fegyvervizsgám van minden kategóriára, a sportegyesületnél ahol vagyok, ott viszont csak pontlövő versenyszámok vannak, pisztoly, kis golyós puska kategóriában, illetve agyaggalamb lövészet sörétessel, ezekre van meg a minősítésem is.

Kérdésem, hogy:

1. Megveszem a boltban/magánszemélytől a puskát, leviszem a rendőrségre 8 napon belül ahogy azt kell, majd vagy a saját lőterünkön lődözök vele, vagy eljárok olyan lőtérre, ahol van a kalibernek/típusnak megfelelő versenyszám

2. Egyesületet kell váltani, ahol rendszeresítettek a karabéllyal/távcsövessel való edzések

3. Megvehetem, de ki fog derülni valami apró részlet ami felett elsiklottam a fentebb vázoltakkal kapcsolatban, és adhatom is el jókora deficittel

4. Nem vehetek .22 kalibernél nagyobb puskát, még ha a fejem tetejére állok, akkor sem. .22 egyébként nem érdekel kimondottan, egy jobb légpuska is hozza azt a teljesítményt, és többnyire olcsóbb is. És persze nem is igen motivál az 50 méteres lövészet puskával.



2015. máj. 15. 13:57
 1/4 A kérdező kommentje:

Sikerült többé-kevésbé megfejteni a helyzetet, ha valakit a későbbiekben érintene és ugyanannyira elveszett a jogszabályok értelmezésében mint én.

Amennyiben valaki már rendelkezik tartásival, az megvehet bármi fegyvert további procedúra nélkül, amire a minősítése megvan. 1-2 héten belül tervezek venni egy új pisztolyt és egy puskát, ha bármi ettől eltérő körülmény adódna, azt majd leírom, hátha megkönnyítem vele 1-2 sportlövő társam életét aki majd olvassa.

2015. máj. 21. 08:21
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia. Engem érdekelne hogy ha valaki sportlövészkedni akar, akkor mennyire kell aktívan részt venni edzéseken és versenyeken? Vagy ha meglövöd minden évben a minősítést meg elmész pár versenyre az elegendő? Mert ugye munka mellett nem mindig van ideje az embernek. (írtam ide gyakorira kérdést ezzel kapcsolatban de nem kaptam érdemleges választ)
2015. máj. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Elég meglőni a minősítést, amit a minősítő versenyen tudsz megtenni, legalábbis a pontlövészet szakágon elegendő, a többivel kapcsolatban egyelőre nem tudok érdemben nyilatkozni. A későbbiekben tervezem kipróbálni a rapid shooting-ot, a steel challenge-t és az IDPA-t, ez utóbbinál már kell a gyakorlás is ha jól tudom, ami elég idő és pénzigényes, kivéve ha közel vagy egy olyan lőtérhez(amiből nincs sok) és tag is vagy ott, ahol ez lehetséges.

A versenykiírásokat, és az eléggé átláthatatlan, kaotikus módon feltöltött szabályzatokat az MSSZ honlapján tudod megnézni, aminek a címe ez:

[link]

Az mssz.hu címet már lefoglalták a súlyemelők :)

2015. jún. 2. 08:13
 4/4 anonim ***** válasza:
Köszi szépen. :)
2015. jún. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!