Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek el vadásszá válni?

Hogyan kezdjek el vadásszá válni?

Figyelt kérdés
15 éves fiú vagyok. Nagyon érdekel a vadászat. Szüleim nem vadásznak. Komoly lőfegyver még nem volt a kezemben. Még 20 éves korom előtt le szeretném tenni a vadászvizsgát, de nem tudom hogyan kezdjek hozzá így szinte semmi tudással. Az elméleti részét meg tudom tanulni könyvekből, de a gyakorlati részét nem. Hogyan kezdjek el gyakorolni éles lőfegyverrel?

2014. márc. 22. 10:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
28%
Kezdj el ártatlan állatokat ölni, meg lövöldözz légpuskával.
2014. márc. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Több ilyen kommentet ne! Utálom, amikor ilyen városi agyoncivilizált puhányok, akik azt hiszik, hogy a húst a Tescoban állítják elő, szidják a vadászokat! CSAK VADÁSZOK VÁLASZÁT KÉREM!
2014. márc. 22. 11:04
 3/19 anonim ***** válasza:
Keress egy vadászegyesületet vagy egy vadászt aki hajlandó tanítani,akár anyagi juttatásért cserébe.
2014. márc. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell hozzá lőfegyver, told puszta kézzel.

Abban mi a jó, hogy ülsz a lesben és állatokat ölsz?

2014. márc. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Tolja puszta kézzel akinek Imre az anyja! Ha ilyen nagy állatvédő vagy, tudhatnád, hogy ezzel csak több szenvedést okozol az állatnak:o De mit is várhatnék egy magadfajtától! Amúgy nem értem, világosan megmondtam, hogy csak vadászok válaszát kérem. Ha nem vagy vadász, minek válaszolsz? Azt hiszed, majd írsz egy mondatot, é.s megváltasz? Nem értem mi bajotok van nektek a vadászattal, ez az élelemszerzés eredeti formája, hiába próbáljátok letagadni. Ti is esztek sztem húst, ti is pusztítjátok az állatokat, ne mondjátok hogy nem!
2014. márc. 22. 12:09
 6/19 anonim ***** válasza:
60%
Én állatvédő? Én aztán leszarom, ha állatokat ölsz, azt nem értem, mi az élvezet abban, hogy ülsz a seggeden és lövöldözöl rájuk.
2014. márc. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
47%

"Ti is esztek sztem húst, ti is pusztítjátok az állatokat, ne mondjátok hogy nem!"


Tehát szerinted az, ha megveszem a már megölt állatot, hogy megegyem és az, hogy sportból, szórakozásból ölöm őket, ugyanaz a kategória?

2014. márc. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Singham ***** válasza:
49%

Hát először el kell menned Vadászvizsga felkészítő tanfolyamra, ezután pedig sikeres vizsgákat kell tenned.

Azt a részt, hogy fegyvert miként tarthatsz kihagyom, mert úgyis elmondják neked a vadásztársaid meg elején elég kölcsön fegyver is.

Ha meg van a vizsgád, akkor a környékeden szétnézel, hogy milyen vadásztársaságok vannak. Ha megtaláltad a tökéletest számodra, akkor kérvényezed, hogy tagj legyél. Ha elfogadják, akkor máris tag vagy. Ezután hívnak vadászgatni majd, igaz az elején inkább hajtónak, stb.

De lehet egyesület nélkül is, csak úgy macerásabb.

Az ilyen túlbuzgó állatvédőkkel ne foglalkozz. Nem tudod őket meggyőzni.

2014. márc. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Mokesz97 válasza:

Az alábbi linken megtalálod részletesen a vadászvizsga menetét, követelményeit: [link]

A sok vadászellenes természetvédővel ne törődj, nem is kell velük vitatkozni, a vadászat életérzését ők sosem fogják érteni. Kritizálnak, anélkül hogy belelátnának a dologba.

2014. márc. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Folyamatosan vitázunk a "zöldekkel", ha sikerül is közös nevezőre jutnunk, előbb - utóbb mindig akad valaki, aki szítja a tüzet. Mint írták: ne foglalkozz velük.


A vadászvizsga felkészítő tanfolyam mára kötelező, ott megtanítanak valamennyire lőni.

2014. márc. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!