Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kenjutsu mellé milyen harcművé...

Kenjutsu mellé milyen harcművészetet ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Egy éve lassan, hogy kenjutsut tanulok és nagyon szeretem. Ugyanakkor megfordult a fejemben, hogy kéne mellé egy pusztakezes technika is, csak hogy teljes legyen a kép. Én személy szerint az aikidora gondoltam, de nem tudom mennyire passzol a kettő vagy, hogy van-e más ami jobban illene hozzá.


Vagy még arra is gondoltam, hogyha nem pusztakezes technika, akkor inkább kendoznék csakhogy tovább fejlesszem a vívó technikám.


Ti mit gondoltok ?


U.I.: Igen, tudom hogy manapság nem rohangálunk kardokkal és ezzel nem tudom megvédeni magam...



2015. máj. 16. 09:47
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Ha fegyvereknél maradnál, akkor szerintem arsensisezz.


Ha más fegyvert próbálnál, akkor talán escrimát is megnézhetnéd.


Pusztakezesre jó az aikido, de csak ha jó edzőt találsz. Kockázatos.


Én inkább ökölvívással vagy birkózással alapoznék pusztakezes harcmodorhoz, vagy éppen thai boxszal. Miért? Nem azért, mert ezek a pusztakezes harc csúcsai. Viszont jó alapokat adnak, jól oktatják őket, érdemes pár évig gyakorolni. Általában sokkal érdemesebb, mint egy rosszul oktatott, megtanulhatatlan, kivitelezhetetlen komplex harcművészet, ezt évek tapasztalatából úgy állítom, hogy alapvetően harcművészet párti vagyok. De ha funkcionálisan érdekel valakit a mozgás, akkor nagyon meg kell tudni válogatni ilyen téren az edzéseit.


Egyébként a kendón is jól gyakorolnál, full contact csapkodást. Erről az a véleményem, hogy nem szeretnék küzdeni egy olyan kendóssal, akinél utcán egy hosszú bot vagy egy erősített esernyő van. Ez az önvédelmi értéke, a mozgás/sport értéke szerintem megfelelő, biztos hogy jó móka.

2015. máj. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én már idestova 10 éve kenjutsu-zok, de eszembe se jutott hogy mást tanuljak.

Ha a vívást jól tanulod...már van egy alapod amivel pusztakézzel is megtudod magad védeni. Hidd el tapasztalatból beszélek.

egyébként is tanulnotok kellene egy idő után valamiféle lefegyverzést...ha pl késsel támadnak rád.

Én szerintem légy egy valaminek a mestere. Az sose nem vezet jóra ha kevered a dolgokat. Ha szereted a vívást....akkor vívj és légy a mestere. ha nem akkor hagyd abba és tanulj mást. Egyébiránt nem vagyok elvakult. Ha szeretnél pusztakezes harcot tanulni, maradj a japán harcművészeteknél. Nem azért mert jobb a többinél. hanem ha egy évet már kenjutsuztál, nem jössz ki a megszokott dolgokból, és egyébiránt még ki is egészíthetik egymást. Én a karatét ajánlom így végszóra.

2015. máj. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Aki vív az bármilyen téren is képzettséget szerezne pusztakezes küzdelemhez?


Szvsz. eléggé tarthatatlan nézőpontnak tűnik.


Japán pusztakezes harcrendszerek közül melyik az, amelyiknél nem kimondottan jobb bármelyik európai küzdősport? Szvsz. ilyen gyakorlatilag nem létezik, minthogy a karate sem pusztakezes harcra (önvédelemre) való. De ez csak személyes meglátás, nyilván nem afféle végső igazság.

2015. máj. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igazság szerint nem a végső-legyőzhetlen-mindent überelhető stílust keresem, hanem egy olyat amelyet könnyebben össze tudok kapcsolni azzal amit már tudok. Ezért gondoltam első körben az aikido-ra. Ha jól tudom ott oktatnak fegyveres harcot is (bo-jo-katana), ami egy érdekes kiegészítése lehetne a mostani technikáimnak. Természetesen azért totál marhaságot nem szeretnék tanulni ezért köszönöm a tanácsot #1 , hogy jobban figyeljek oda ha esetleg aikidora mennék.


Meg tudom érteni ha valaki egy stílus mellett tart ki és csak azt próbálja tökéletesíteni #2. Én viszont úgy látom (a magam laikus látásmódjával), hogy sok olyan technika van amik jól kiegészítik egymást és az embernek nem árt ha több mindent kipróbál/megtanul. Azért persze kell lennie valami fő irányvonalnak is amit követ (nálam a kard) és a kipróbálások alatt sem azt értem, hogy két hétig járok valahova. Azért is gondolom ezt, mert sok nagy stílus alapítója is úgy alkotta meg a sajátját, hogy abból a számos más stílusból amit korábban tanult válogatta össze a legjobb technikákat.


Pusztakezes önvédelmi technikákat még mi sem igazán tanultunk #3, bár én tényleg nagyon kezdő vagyok. Viszont tanultunk kitéréseket ha valaki karddal támadna ránk amig mi fegyvertelenek vagyunk. Bár azért erősen megkérdeőjelezhetők, hogy ezek a technikák valóban működnének, ha valaki le akarna vágni. Egyébiránt a keleti harcművészetek és a nyugati küzdősportok közül nem igazán tudom melyek lehetnek jobbak, viszont az biztos, hogy én inkább a harcművészetek iránt érdeklődök.


U.I.: #1 Azért a thay box is mókásan hangzik :D

2015. máj. 19. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!