Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősportokat tudtok...

Milyen küzdősportokat tudtok ajánlani egy 2 méter magas 19 éves, ámde akrobatikus mozdulatokra is képes srácnak?

Figyelt kérdés
2010. febr. 25. 14:24
 1/9 anonim válasza:
judo
2010. febr. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja, pl a judo jó lehet. Inkább harcművészetet próbálj, mint küzdősportot. Küzdő sport a box is, de egy kalap sz@rt ér.
2010. febr. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
na akkor en is elkezdem a judot. ugyanilyen vagyok csak par evvel idosebb. nemart, h ha valami gond van, meg tudjam magam vedeni. bar meg soha nem voltam balhe, nem is verekedtem.
2010. febr. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

verekedésre jobban jársz pedig a bokszal, még mindig sokkalta jobban felkészít egy vaós küzdelemre, mint a judo. Boksz arra készít fel, hogy jön veled szembe egy másik ember, és némi megkötésekkel, de megpróbál leverni - ez azért sokban hasonlít egy utcai szituációra-, míg a judo arra, hogy jön a tatamin veled szemben egy másik judoruhában, és megpróbál eldobni, leszorítani, fojtani, de semmikép sem megütni, amivel a leggyakrabban találkoznál az utcán.


kérdezőnek: milyen célból kéne, és mi tetszik? Önvédelem kéne, küzdősport vagy harcmüvészet? Látványos mozgásokat keresel, vagy inkább velem "belsőbb", letisztultabb dolgot?

2010. febr. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ha akrobatikázni akarsz, akkor ott a Capoiera, de inkább énis a judot, vagy esetleg a thaiboxot ajánlanám!!
2010. febr. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igazából a thai box, kick box vagy pedig a teakwondo éredekelne.

és inkább a látványos rúgások miatt mind 3 sport. csak nemtudom hogy melyilket válasszam.

2010. febr. 26. 15:42
 7/9 anonim ***** válasza:

szerintem box és thai box ugyanolyan jó, azt választ amelyik tetszik.

tdk-t nem ismerem, de piszkosul látványos, és nem csak akrobatikának tűnik. nézz utánna mennyire hatékony utcán!

2010. febr. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

A Taekwon-do jó választás, ha akrobatikus vagy.

itt 70%-ban a láb, 30%-ban a kéz dominál...és hát a tornádó és a "lebutítva" körbepörgő-rúgás elég látványos és hatákony :D

2010. ápr. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ugyan ilyen alkatom van! Jutottál már azóta valamire? Engem állandóan megtalál a balhé a magasságom miatt :( Miskolcon szeretnék valamit elkezdeni.
2010. jún. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!